2.  11.  2006    Outlook

Jak zálohovat data z Outlooku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Outlook neslouží jen jako program pro práci s elektronickou poštou, ale také jako nástroj pro správu kontaktů, kalendář nebo seznam úkolů, které je nutné k určitému datu splnit. Jak provést zálohu důležitých datových souborů?

1Otevřete nabídku Start a spusťte program Outlook.
2V horní části okna přejděte do nabídky Nástroje, Možnosti. Zobrazí se nové okno, kde klepněte na kartu Nastavení pošty a stiskněte tlačítko Datové soubory. 3V dialogu Datové soubory aplikace Outlook označte položku Osobní složky a stiskněte tlačítko Otevřít složku. Poté by se v Průzkumníku Windows měl zobrazit obsah složky, v níž jsou uloženy potřebné datové soubory. Ve výchozím nastavení se jedná o složku C:\Documents and Settings\Uživatel\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Outlook. 4Aby bylo možné z otevřené složky zálohovat potřebné datové soubory, je nejprve nutné Outlook ukončit. Postupným klepáním na tlačítko s ikonou křížku Zavřít uzavřete okno Datové soubory aplikace Outlook, Možnosti a následně ukončete i program Outlook. 5Otevřete složku, do níž si přejete datové soubory z Outlooku zálohovat. Nejlépe uděláte, pokud si soubory zkopírujete na jinou jednotku pevného disku, případně je následně vypálíte na přepisovatelný disk CD-RW. 6Soubory z otevřené složky Outlook označte myší a jednoduchým tažením myší je zkopírujte do požadovaného umístění. Kopírování může v závislosti na velikosti datových souborů (velikost některých souborů se může pohybovat i ve stovkách megabajtů) trvat i několik desítek sekund. 7Budete-li v budoucnu potřebovat zálohované soubory obnovit, stačí opět podle bodů 2 a 3 otevřít složku datového úložiště programu Outlook. Následně program Outlook ukončete a zálohované soubory tažením myší zkopírujte do otevřené složky Outlook. 8Po dokončení kopírování opět spusťte program Outlook. Elektronické zprávy, kontakty, kalendář a úkoly byste měli najít ve stejném stavu, ve kterém se nacházely při vytváření dané zálohy.
TIP: Přejete si zálohované datové soubory vypálit na cédéčko? Používáte-li Windows XP, můžete k tomu použít speciální nástroj pro vypalování CD, který je standardní součástí tohoto systému. Na složku se zálohovanými soubory klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Odeslat, Jednotka CD-RW. Po chvíli se v Oznamovací oblasti zobrazí bublinové hlášení, na které klepněte levým tlačítkem myši. V okně zkontrolujte vybrané soubory a v části Zápis na disk CD klepněte na odkaz Zapsat soubory na disk CD. Následně sledujte instrukce na obrazovce.
TIP: Tento postup je popsán v programu Outlook ze sady MS Office 2003. Ve starších verzích tohoto kancelářského balíku se může mírně lišit.
TIP: Nenašli jste v nabídce Start ikonu pro spuštění programu Outlook? Nevadí – klepněte na tlačítko Start, Spustit, zadejte příkaz outlook a stiskněte klávesu Enter.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře