26.  4.  2006    Internet

Jak zamezit automatickému zobrazování překryvných oken

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na některých webových stránkách se můžete setkat s automatickým otevíráním překryvných (tzv. pop-up) oken, ve kterých se nejčastěji zobrazuje reklama. Máte-li ve Windows XP nainstalovaný Service Pack 2 , můžete naštěstí automatickému zobrazování pop-up oken jednoduše zamezit.

1Otevřete nabídku Start, přejděte do Ovládacích panelů a poklepejte na ikonu Možnosti internetu.
2Zobrazte kartu Osobní údaje, v části Blokování automaticky otevíraných oken zatrhněte možnost Blokovat automaticky otevíraná okna a stiskněte tlačítko Nastavení. 3Otevře se nové okno, kde v sekci Oznamování a úroveň filtrování aktivujte obě položky a z nabídky vyberte požadovanou úroveň filtrování. Chcete-li o funkci Blokování automaticky otevíraných oken získat bližší informace, klepněte na odkaz Často kladené otázky. 4V případě, že chcete zobrazování překryvných oken na některých serverech povolit, zadejte jejich adresu do políčka Adresa povoleného webu a stiskněte tlačítko Přidat. Budete-li chtít některou položku ze seznamu odstranit, jednoduše ji označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Odebrat. 5Jestliže při prohlížení webových stránek dojde k pokusu o zobrazení překryvného okna, ozve se specifický zvuk a v horní části okna Internet Exploreru se objeví panel (viz obrázek). Pro změnu nastavení klepněte na panel levým tlačítkem myši. 6Pokud si přejete překryvné okno na této stránce zobrazit, vyberte z nabídky možnost Dočasně povolit automaticky otevíraná okna. Tím dojde k opětovnému načtení dané stránky a v horní části prohlížeče se zobrazí panel podle obrázku. 7Jestliže chcete do budoucna načítání všech překryvných oken z tohoto serveru povolit, klepněte v nabídce na příkaz Vždy povolit automaticky otevíraná okna z tohoto webu. Po stisknutí tlačítka Ano ve zobrazeném dialogu se adresa daného serveru přidá do seznamu výjimek.
TIP: Postup, jak nainstalovat Service Pack 2 pro Windows XP naleznete v JNP 20/04. K tomuto číslu bylo také přiloženo cédéčko, na kterém opravný balíček najdete.
TIP: Pro rychlý přístup k funkcím tohoto nástroje přejděte v horní části Internet Exploreru do nabídky Nástroje, Blokování automaticky otevíraných oken.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře