14.  11.  2005   

Jak zjistit cenu za připojení k internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Connection Meter je zajímavý program, který vám pomůže sledovat čas, jenž jste strávili na internetu. Díky němu tak můžete mít v kteroukoli dobu přehled, kolik peněz zaplatíte za telefonní poplatky.

1Stiskněte tlačítko Start a vyberte položku Internet Explorer. Zadejte adresu stránek www.conmet.cz a v části okna Registrace klepněte na odkaz Stažení neregistrované verze. V dolní části načtené stránky se zaměřte na sekci Stažení a u popisku Stažení neregistrované verze z stiskněte odkaz volny.cz nebo epstudio.cz. 2V zobrazeném dialogovém okně stiskněte tlačítko Uložit, zadejte složku pro uložení souboru, název souboru a klepněte na Uložit. Instalační soubor se stáhne. Velikost souboru o trošku přesahuje jeden megabajt, a tak by stahování ani při pomalém připojení nemělo trvat déle než pár minut. 3Po dokončení stahování přejděte do složky, kam jste soubor uložili, a na ikonu cm552f.exe poklepejte levým tlačítkem myši. Otevře se instalační okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. Následně program zobrazí několik dialogových oken s nabídkou různých nastavení a služeb – jejich aktivaci zvažte podle potřeby. 4Ikonu Connection Meteru naleznete v Oznamovací oblasti (nabídka na hlavním panelu vedle hodin). Klepnete-li na ni levým tlačítkem myši, zobrazí se okno programu. Na kartě Záznamy naleznete kompletní přehled o provedených připojeních včetně jména uživatele, použitého účtu, doby trvání, ceny a dalších užitečných informací. 5Máte-li zájem o statistické informace o připojení, pak je pro vás určená karta Statistiky. O mnoho zajímavější je však záložka Nastavení, na níž se provádí konfigurace programu. V levé části okna klepněte na položku Aplikace. Zatrhněte možnost Startovat automaticky při startu Windows a zvolte položku ve skrytém tvaru. Dále je vhodné zatrhnout možnost Dotázat se před ukončením programu. 6Klepnutím na další položky v levé části okna můžete provádět doplňující nastavení programu nebo upravovat předdefinované tarify. Většina doplňujících funkcí je však v základní verzi nedostupná a chcete-li je používat, budete si muset program zaregistrovat.
TIP: Po připojení k internetu se zobrazí okno, v němž naleznete informace, které si nadefinujete v nabídce Spojení, Plovoucí okno. Ve výchozím nastavení se jedná o dobu a cenu připojení, rychlost spojení a možnost odpojit se.
TIP: Pomocí programu Connection Meter je možné odesílat i SMS zprávy nebo provést synchronizaci hodin počítače. Stačí na hlavním panelu programu klepnout na ikonu telefonu nebo hodin.
TIP: Některé obrázky v tomto návodu se mohou mírně lišit od aktuální verze programu Connection Meter a internetových stránek výrobce.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře