28.  11.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Jak zkopírovat data z poškozeného CD či DVD

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Optická média jsou náchylná na mechanické poškození, a vinou toho se někdy zdá, že jste o data nadobro přišli. Nezoufejte, program Dead Disk Doctor vás dokáže zachránit.

Pokud je DVD poškrábané nebo jinak poškozené, můžete na spolehlivé zkopírování jen s pomocí Windows zapomenout. Při pokusu v Průzkumníku Windows nebo jiném správci souborů systém zatuhne, médium se v mechanice dokola pokouší neúspěšně roztočit, a pokud už se vám CD či DVD z jednotky podaří vysvobodit, skončí kopírování chybou a zaseknutím v daném stavu. Zachránit vás může program Dead Disk Doctor.

ddd.png
Hlavní okno programu s výběrem souborů, které je potřeba zkopírovat

Dead Disk Doctor automaticky projde strukturu vybraného disku a postupně zkouší, která data jsou ještě čitelná. Pokud tak některý soubor nepůjde zkopírovat, nezasekne se kopírování a médium nezůstane „kousnuté“, ale automaticky se pokus o kopírování přesune dál. I když tak nakonec v programu Dead Disk Doctor některá data nepůjdou zkopírovat, stále máte velkou šanci, že se drtivou většinu souborů z poškozeného média podaří zachránit.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Ironický název, aplikace! Ladik 22 2.  12.  2012 20:26
Přidat příspěvek Zobrazit vše