8.  8.  2011    Windows 7

Jak zkopírovat fotky bez zbytečných rozšíření

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud v systému Windows 7 potřebujete zkopírovat fotky nebo videa z fotoaparátu, poslouží vám k tomu jednoduchý průvodce, podobně jako dřív. Jak na jeho rychlé použití?

Jakmile pořídíte digitálním fotoaparátem snímky, můžete je zkopírovat buď tak, že vyjmete paměťovou kartu a využijete externí či zabudované čtečky v počítači, nebo pomocí průvodce po propojení USB kabelem. Přesný postup je v takovém případě následující:

  1. Propojte digitální fotoaparát a počítač prostřednictvím USB kabelu. Koncovka na straně fotoaparátu nemusí být přesně USB, ale často varianta mini USB nebo mikro USB.
  2. Zapněte fotoaparát, a pokud si to vyžádá, aktivujte režim přenosu fotografií.
  3. Systém Windows připraví fotoaparát k použití, což potvrdí informační bublinou v pravém dolním rohu obrazovky.
  4. V automaticky otevřeném průvodci Windows 7 klepnutím levým tlačítkem myši následujte možnost Import obrázků a videí pomocí programu Windows. Systém Windows 7 nyní vyhledá soubory na kartě ve fotoaparátu.
  5. Do pole v dialogu Import obrázků a videí zadejte název výsledného alba a stiskněte tlačítko Import. Windows 7 zkopírují soubory do vašeho uživatelského profilu.

Import obrázků a videí pomocí zabudovaného průvodce Windows 7 nebo jiného programu obdobného zaměření je rychlý a praktický, nicméně pro univerzální použití můžete často potřebovat pracovat se soubory připojeného zařízení stejně, jako by se jednalo o data klasického disku. V takovém případě v úvodním dialogu po připojení zařízení, který byl popsán v předchozím postupu, následujte odkaz Spustit zařízení a zobrazit soubory pomocí programu Průzkumník Windows. Otevře se okno Průzkumníka Windows, kde již s dostupnými soubory a složkami můžete pracovat jako s kterýmikoliv jinými.

Najdou Windows 7 můj mobil nebo fotoaparát?

Na tuto otázku lze naštěstí v drtivé většině zařízení odpovědět vyloženě kladně. Právě správné rozpoznání i novějšího hardwaru, kam mobilní telefony a fotoaparáty bezesporu spadají, je jednou z hlavních výhod Windows 7 oproti starším verzím tohoto systému. Jakmile tak připojíte zařízení (ideálně přes USB) k počítači, Windows 7 použijí výchozí ovladače a informují vás o průběhu jejich instalace v pravém dolním rohu obrazovky. Jak je ale možné, že zařízení budou rozpoznána v celé své šíři? Windows 7 mohou použít některé generické ovladače, kterým nezáleží na připojeném hardwaru, ale pouze odpovídajícím druhu komunikace.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

To snad ne jmatus 14.  8.  2011 9:20
Přidat příspěvek Zobrazit vše

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velký test: gamepady

Testujeme Playstation 5

Pitva: Apple Watch