5.  9.  2012    Ostatní

Jak zkrátit dobu čekání při startu Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Součástí Nástroje pro konfiguraci systému je také možnost změny případné prodlevy při použití více operačních systémů. Jak si tuto hodnotu můžete přizpůsobit?

Ještě před nastavením rozličných parametrů Windows a detailním nastavení rychlého spouštění byste měli začít s prohlédnutím konfigurace BIOSu, který má svůj podíl na spouštění několika různými volbami. Nevyužíváte-li bootování ze sítě nebo výměnných médií, nastavte prioritu hledání systému tak, že na prvním místě bude systémový disk s Windows. Stejně tak můžete vypnout případné kontroly ihned po zapnutí počítače, kam spadá například testování paměti nebo její části.

spustpc.png
Nastavení spouštění počítače a přidružených parametrů

Pokud máte v počítači více operačních systémů, zobrazuje se při výběru během spuštění počítače nabídka s jejich názvy, a pokud do určitého intervalu některý nevyberete, spustí se výchozí. Standardní interval je ve Windows nastaven na 30 s, což je poměrně dlouhá doba. Pro její změnu spusťte Nástroj konfigurace systému příkazem msconfig a na záložce Spuštění počítače do pole Časový limit zazdejte novou hodnotu v sekundách.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře