2.  3.  2006    Windows XP

Jak změnit systémové zvuky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

K některým akcím programů a systému jsou přiřazeny zvuky, které se při dané akci přehrají. Jedná se například o spuštění Windows, vysypání koše, oznámení o nové poště nebo zahájení navigace. Mnoho dalších systémových zvuků si však můžete nastavit sami nebo ty předdefinované jednoduše změnit.

1Klepněte na tlačítko Start, Nastavení a vyberte položku Ovládací panely, kde poklepejte na ikonu Zvuky. 2V seznamu v horní části okna naleznete nabídku událostí, k nimž je možné přiřadit požadovaný zvuk nebo nastavený zvuk změnit. Vybranou událost, u níž chcete provést nastavení zvuku, označte klepnutím levým tlačítkem myši. 3Požadovaný zvuk, který chcete označené události přiřadit, zvolte z nabídky Název. Stisknutím tlačítka Přehrát zvuk můžete daný zvuk přehrát. Chcete-li zobrazit bližší informace o zvuku, klepněte na tlačítko Podrobnosti. 4Pokud v nabídce Název požadovaný zvuk nenaleznete, stiskněte tlačítko Procházet. Tím se otevře nové okno, pomocí něhož přejděte do vybrané složky, ve které se soubory ve formátu WAV nacházejí. Pro přehrání zvuku můžete i v tomto okně použít tlačítko Přehrát zvuk. 5Pro nastavení požadovaného zvuku klepněte na tlačítko OK. Vybraný zvuk se automaticky zobrazí i v nabídce Název. 6V části Schémata najdete seznam vytvořených zvukových schémat. Vybráním požadované položky se u jednotlivých událostí nastaví předdefinované zvuky. 7Chcete-li své nastavení zvuků u vybraných událostí uložit do vlastního schématu, stiskněte tlačítko Uložit jako. Zobrazí se nové okno, kde zadejte požadovaný název a klepněte na OK. 8Pro uložení provedených změn a uzavření tohoto okna stiskněte tlačítko OK. V případě, že nastavení ukládat nechcete, použijte pro uzavření okna bez uložení provedených změn tlačítko Storno.
TIP: Složku Ovládací panely také můžete otevřít poklepáním na ikonu Ovládací panely ve složce Tento počítač.
TIP: Chcete-li všechny systémového zvuky vypnout, můžete tak jednoduše učinit vybráním položky Bez zvuku z nabídky Schémata.
TIP: Nastavení zvuku oceníte zejména u událostí Chyba programu, Kritické zastavení, Otázka, Oznámení o nové poště, Výkřik, Vysypání koše, Začátek navigace a v případě, že používáte notebook, také Upozornění při kritickém stavu baterie a Upozornění při nízkém nabití baterie.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře