19.  4.  2006    Windows XP

Jak změnit vzhled Windows k lepšímu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

I když jsou možnosti změny vzhledu Windows 98 ve srovnání s  Windows XP značně omezené, můžete standardní šedý vzhled alespoň na Vánoce nahradit něčím stylovějším.

1Stiskněte tlačítko Start, Nastavení a klepněte na položku Ovládací panely. Poklepejte na ikonu Obrazovka a v otevřeném dialogu přejděte na záložku Vzhled. 2Úplně nejjednodušším způsobem, jak změnit vzhled Windows, je použít jedno z předdefinovaných schémat. Otevřete nabídku Schéma a na vybranou položku klepněte levým tlačítkem myši. 3V případě, že se vám vybrané schéma líbí, ale přáli byste si jej trochu doladit, máte možnost. Na vybraný objekt, jehož nastavení chcete změnit, klepněte v náhledu levým tlačítkem myši, nebo jej přímo vyberte z nabídky Položka. 4Podle typu vybraného objektu se stanou aktivními položky v pravé části okna, případně také ovládací prvky pro změnu písma. Chcete-li změnit velikost vybrané položky nebo písma, zadejte požadovanou hodnotu do buňky Velikost. 5Pro změnu barvy stiskněte tlačítko Barva. Zobrazí se nabídka barev, v níž na vybranou položku klepněte levým tlačítkem myši. Pokud si z nabídky nemůžete vybrat, stiskněte tlačítko Další. 6Otevře se okno Barva, kde klepnutím myší do palety barev vyberte vaši vyvolenou barvu. Jestliže nebudete spokojeni se světelností vybraného zabarvení, můžete jej upravit pomocí posuvného jezdce v pravé části okna. 7V okénku Barva zkontrolujte vzhled namíchané barvy, stiskněte tlačítko Přidat do vlastních barev a klepnutím na OK uzavřete toto okno. Tím se daná barva automaticky použije pro vybranou položku v okně Obrazovka – vlastnosti, kde klepnutím na tlačítko Uložit jako můžete toto schéma uložit pod vybraným názvem. 8Pro uložení provedeného nastavení a uzavření tohoto okna stiskněte tlačítko OK. Chcete-li toto okno uzavřít bez uložení provedených změn, použijte tlačítko Storno.
TIP: Dialogové okno Obrazovka můžete zobrazit i jednodušším způsobem, než poklepáním na ikonu v Ovládacích panelech: Na volné místo na ploše klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte Vlastnosti.
TIP: Chtěli byste opět nastavit standardní vzhled operačního systému? Otevřete dialog Obrazovka a přejděte na kartu Vzhled. Z nabídky Schéma zvolte možnost Standardní Windows a stiskněte tlačítko OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře