24.  10.  2009    Windows 7  |  Windows Vista

Jak zprovoznit televizi ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Bojíte se, že zprovoznění televize v počítači zruinuje vaši peněženku nebo nervy kvůli zdlouhavému nastavení? Ani jedno! Poradíme vám, jak na to obecně.

 
Znáte aplikaci Windows Media Center? Měli byste. Aplikace je součástí Windows Vista a Windows 7 a mimo jiného v ní lze velmi snadno zprovoznit běžné, pozemní, televizní vysílání, které přijímáte televizní anténou. A to bez ohledu na to, zda jde o vysílání analogové, nebo digitální. Jak postupovat?

1. Koupit a zapojit televizní tuner

Nejméně nákladnou verzí je USB tuner ve formě USB klíčenky. Zakoupíte ho za cenu od 600 Kč v kterémkoliv obchodě s komponentami počítačů. Výkonnější verzí je pak karta PCI tunerem, kterou instalujete dovnitř počítače. Obě varianty však nabízí připojení pro koaxiální kabel antény a samozřejmostí je, že k tuneru dostanete také pokojovou anténu, na kterou naladíte bez problémů vysílání, jako na běžnou anténu. Samozřejmě, pokud žijete v oblasti se silným signálem. Do tuneru však můžete připojit vaši běžnou anténu schovanou někde na půdě nebo střeše.

2. Nainstalovat ovladače TV tuneru

Po připojení TV tuneru k počítači by Windows měla zařízení automaticky rozpoznat a nainstalovat ovladače. Pokud tomu tak není, nainstalujte ovladače z CD dodávaného výrobcem tuneru. Pro Windows 7 můžete použít ovladače pro Windows Vista.

3. Spustit a nastavit Windows Media Center

Program najděte v nabídce Start a spusťte. Po spuštění nalezněte v navigační nabídce položku Nastavení a klepněte na ni. Dále zvolte Televize a poté klepněte na Televizní signál a Nastavit televizní signál. Dále postupujte podle průvodce, který automaticky naladí všechny kanály dostupné ve vaší oblasti. Podrobný popis průvodce najdete v našem dřívějším tipu Průvodce: Živé televizní vysílání ve Windows.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

soft okrem media center Martin Palkovič 27.  10.  2009 10:57
Přidat příspěvek Zobrazit vše