25.  9.  2009    Windows XP  |  Windows 7  |  Internet  |  Windows Vista

Jaké kodeky potřebujete k přehrání filmů?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud váš přehrávač pro sledování vybraného videa vyžaduje takzvaný kodek, můžete jej získat z internetu. Který kdy použít?

Problémy s kodeky nastávají hlavně u těch přehrávačů, které v sobě žádné speciální nezahrnují. Kdybyste si přáli některý již s kodeky vyzkoušet, prolistujte řádky našeho nedávného tipu Jaký zvolit přehrávač k přehrání filmů.

Jestliže chcete ve svém počítači přehrávat filmy s příponou AVI, MPG či jinými, tedy filmů ve formátu MPEG, budete k tomu potřebovat tzv. kodek. Kodek slouží k dekódování videa do podoby, kterou zvládne váš přehrávač videa. Kodeky najdete zdarma ke stažení na internetu. Máte přitom dvě možnosti:

  • Stáhnout si celý balík kodeků a všechny nainstalovat najednou. Jde o tzv. sadu All-in-one (vše v jednom). Pokud však nejste v problematice kodeků kovaní, snadno se vám může stát, že nainstalujete kodeky způsobem, kdy budou vzájemně kolidovat a nakonec nepřehrajete to, co potřebujete.
  • Druhou variantou je stažení a instalace pouze těch kodeků, které pro přehrání vašich filmů nutně potřebujete. Této variantě se věnuje tento tip.

S následujícími kodeky přehrajete opravdu drtivou většinu filmů:

První dva slouží k dekódování videa většiny dnešních filmů. AC3 Filter zajistí, že přehrajete také zvuk u filmů, které používají prostorový zvuk, například pro domácí kina.

Pokud se vám i přesto stane, že některý z filmů nepůjde přehrát, nebo nebude fungovat zvuk, pak zkuste analyzér s názvem Gspot. Stahujte z adresy www.headbands.com/gspot. Ten spusťte (neinstaluje se) a film do něj přetáhněte. Gspot provede analýzu, a pokud některé kodeky chybí, tak vás na to upozorní. Na internetu pak kodek dohledáte a doinstalujete.

gspot.png
Gspot bezpečně a rychle zanalyzuje váš filmový souborX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 64

Poslední komentáře Komentáře

SAF hobring 15.  9.  2010 15:22
dekuju chroust 19.  7.  2010 8:55
Re: ffdshow david 14.  6.  2010 7:06
článek stojí za prd, ale diskuse k němu je výborná freeteepek 1.  11.  2009 0:49
Re: H264 Fido 29.  9.  2009 11:02
Přidat příspěvek Zobrazit vše