13.  8.  2007    Windows XP

Jednoduchá aktualizace dokumentů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud kromě domácího počítače pracujete i na jiném počítači, pak určitě dobře víte, jak těžké může být uchovat soubory na hlavním počítači aktualizované – se všemi změnami, které jste v nich provedli i na ostatních počítačích. To vám může usnadnit funkce Aktovka , která je součástí Windows 98 .

1Pro vytvoření nové Aktovky klepněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Nový objekt, Aktovka. 2Na ploše se zobrazí ikona Aktovka. Chcete-li si vytvořenou Aktovku přejmenovat, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Přejmenovat. Do zobrazeného políčka vepište požadovaný název a potvrďte jej stisknutím klávesy Enter. 3Pomocí Průzkumníka Windows přejděte do vybrané složky a tažením myší do Aktovky přesuňte potřebné dokumenty, s nimiž si přejete pracovat i na ostatních počítačích. 4Do disketové mechaniky vložte naformátovanou 3,5palcovou disketu odemčenou pro zápis a tažením myší do ní Aktovku zkopírujte. Další možností je na ikonu aktovky klepnout pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolit příkaz Odeslat, Disketa 3,5“. 5Tím se celá Aktovka včetně všech v ní zařazených dokumentů zkopíruje na disketu. Disketu vyjměte z mechaniky hlavního počítače, ponechte ji odemčenou pro zápis a zasuňte ji do mechaniky pracovního nebo přenosného počítače. 6Poklepáním na ikonu dokumentu v Aktovce jej otevřete a proveďte v něm libovolné změny. Až se opět vrátíte k hlavnímu počítači, bude možné tyto změny velmi rychle zavést i do originálních dokumentů uložených na pevném disku. 7Disketu s upravenými soubory v Aktovce vložte do disketové mechaniky hlavního počítače a na Aktovku poklepejte levým tlačítkem myši. Chcete-li zjistit stav vybraného souboru ve složce Aktovka, klepněte na něj pravým tlačítkem myši, zvolte Vlastnosti a přejděte na kartu Stav aktualizace. 8Bližší informace o rozdílech mezi dokumentem v počítači a dokumentem v Aktovce naleznete v tomto okně. Chcete-li zobrazit originální dokument uložený na pevném disku hlavního počítače, stiskněte tlačítko Najít originál. Pokud si přejete originální dokument nahradit upraveným dokumentem v Aktovce, klepněte na tlačítko Zaktualizovat. 9Jestliže chcete provést aktualizaci několika souborů z Aktovky najednou, přidržte klávesu Ctrl a na vybrané dokumenty klepněte levým tlačítkem myši. V horní části okna Aktovka přejděte do nabídky Aktovka a zvolte možnost Aktualizovat výběr. Pokud si přejete zaktualizovat všechny soubory v Aktovce, zvolte z menu Aktovka příkaz Aktualizovat vše. Z okna vyberte požadovaný typ synchronizace a stiskněte tlačítko Zaktualizovat.
TIP: Máte v Aktovce uloženou kopii souboru, kterou byste si od originálního dokumentu uloženého na pevném disku hlavního počítače přáli oddělit? To se hodí zejména v případech, kdy nechcete, aby při aktualizaci souborů z Aktovky došlo k synchronizaci s původním dokumentem. Na vybraný soubor v Aktovce klepněte pravým tlačítkem myši, v horní části okna přejděte do nabídky Aktovka, Oddělit od originálu a potvrďte zobrazený dialog. Tím se soubor označí jako Soubor bez synchronní kopie a nadále k jeho synchronizaci nebude docházet.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

v práci i doma stejné dokumenty PQ 28.  12.  2009 20:37
Přidat příspěvek Zobrazit vše