2.  1.  2006    Windows XP

Jednoduché nastavení počítače

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro nastavení systému Windows a vlastně celého počítače slouží Ovládací panely , které se skládají z několika desítek modulů. Každý modul slouží k nastavení dané oblasti a je zastoupen vlastní ikonou. Jak si Ovládací panely přizpůsobit a jak o nich zjistit co nejvíce?

1Složku Ovládací panely můžete zobrazit několika způsoby. Klepněte na tlačítko Start, vyberte Nastavení a klepněte na položku Ovládací panely. 2Další možností je na ploše poklepat na ikonu Tento počítač (příp. stisknout kombinaci kláves Win + E) a dvojím poklepáním otevřít Ovládací panely. 3Ve složce Ovládací panely naleznete několik desítek ikon, z nichž každá slouží pro jinou oblast nastavení. Většina zobrazených ikon se nachází na všech počítačích, některé ikony sem však mohou přidat nainstalované programy (např. ovladače ke zvukové a grafické kartě). 4Pro zobrazení bližších informací o jednotlivých modulech použijte nápovědu Windows. Přejděte do nabídky Start a vyberte položku Nápověda (vyzkoušet také můžete klávesovou kombinaci Win + F1). 5Otevře se nové okno, kde zobrazte kartu Rejstřík a do kolonky Zadejte hledané klíčové slovo vepište ovládací. Tím se v seznamu níže vyhledá a označí sekce Ovládací panely. 6Na požadovaný modul, o kterém chcete získat bližší informace, poklepejte levým tlačítkem myši. Otevře se okno Nalezená témata, v němž klepnutím myší označte požadované téma a stiskněte tlačítko Zobrazit. 7Pokud některé moduly používáte opravdu často a pro jejich otevření nechcete absolvovat krkolomnou cestu přes nabídku Start nebo složku Tento počítač, můžete si na ploše (nebo kdekoli jinde) vytvořit jejich zástupce. 8Otevřete Ovládací panely, na požadovanou ikonu klepněte levým tlačítkem myši a za stálého držení tohoto tlačítka danou ikonu přetáhněte na plochu nebo do vybrané složky; poté levé tlačítko myši uvolněte. 9Zobrazí se dialogové okno s dotazem, zda chcete ve vybraném umístění vytvořit zástupce dané položky. Po stisknutí tlačítka Ano se na ploše objeví ikona vybraného modulu. Poklepáním na vytvořeného zástupce se zobrazí požadované okno pro změnu nastavení. 10Na rozdíl od položek ve složce Ovládací panely můžete vytvořeného zástupce přejmenovat. Stačí na něj klepnout pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky vybrat možnost Přejmenovat. Následně zadejte požadovaný název, který potvrďte stisknutím klávesy Enter.
TIP: Ovládací panely můžete otevřít také tak, že přejdete do nabídky Start, Spustit (příp. je možné použít zkratku Win + R) a do kolonky Otevřít zadáte příkaz control, jenž potvrdíte klávesou Enter.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře