31.  10.  2011    Časopis Jak na počítač

JNP 10/11: Přehrávejte filmy bez potíží

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Podívali jsme se na nejčastější potíže, které při přehrávání videa potkáte, a ukážeme vám, jak je řešit. Poradíme s tím, jak převést libovolné video do formátu pro stolní či kapesní přehrávače.

obalka_1011.jpgTak nějak jsme si již zvykli, že nakupujeme tam, kde je to pro nás výhodné. Rohlíky v obchůdku na rohu, balenou vodu v hypermarketu a nový kabát v německém e-shopu. Po letech si dokonce už i našinec může pořídit hudbu v iTunes stejně jako Brit nebo Američan. Stále ale přežívají oblasti, které se těší omezením vzpírajícím se, když ne zdravému rozumu, tak alespoň modernímu pojetí evropského a světového trhu.

Například taková čutaná. Pokud si u nás chcete užít góly anglické Premier League v přímém přenosu, musíte si pořídit satelit a další výbavu od jedné konkrétní stanice, která u nás ale vysílá v kvalitě hodící se spíše do minulého století. Druhou možností je pirátské vysílání přes internet, v nuzné kvalitě, zato zdarma. Zakoupit si internetovou vstupenku na oficiální, kvalitní internetové vysílání je u nás v podstatě nemožné. O tom, že ne všechno je špatně jen v tuzemsku, ale svědčí aktuálně probíhající spor anglické fotbalové ligy vedený s pohlednou hostinskou z Portsmouthu Karen Murphyovou. V Anglii si práva na Premier League draze nakoupila televize Sky, a jako jediná je tak oprávněna fotbal na ostrovech vysílat. Karen Murphyová si ale před šesti lety pořídila levnější řeckou satelitní kartu a ve své restauraci pouští anglický fotbal vysílaný řeckou televizí Nova. Vedení Premier League se to znelíbilo a rozhodlo se hostinskou zažalovat a jako náhradu požaduje těžko uvěřitelných 8 000 liber. Spor po mnoha odvoláních skončil až u Evropského soudního dvora, který dal Karen Murphyové za pravdu s poukazem, že zákaz příjmu přes dekodéry z jiné země Unie odporuje pravidlům vnitřního trhu.

Přestože se zdá, že jde o spor, který se nás netýká, opak může být pravdou. Evropský soudní dvůr možná otevřel cestu k uvolnění či zrušení obdobných zvyklostí například u filmu či hudby. Výsledek tak je malým krokem pro našince, ale velkým skokem pro byrokraty všeho druhu.

Problémům s přehráváním videa jsme zasvětili i aktuální číslo Jak na počítač. Dozvíte se tak, jak si poradit ve chvílích, kdy váš přehrávač stávkuje, jak převést video do mobilního telefonu, upravit titulky či jak vypálit film na DVD. Přeji vám ostrý obraz a čistý zvuk.

Jak na počítač 10/11 v prodeji od čtvrtka 27. října 2011
 

Téma čísla: Přehrávejte filmy bez potíží

Průvodce světem kodeků, formátů a přehrávačů
Nejlepší bezplatné programy pro práci s videem

Recenze

Fotopodzim je tady – Zoner Photo Studio 14
Rychle a kapesně – HDD Samsung M2 3.0 Portable
Notebookový univerzál – Lepa Super Slim NB Adapter
Testováno na zvířatech – Sluchátka Philips The Stretch


 

Prolistujte si aktuální číslo


Návody krok za krokem

Odborníci radí – poradna JNP
Jak na přílohy e-mailu a spam
Pomocník pro práci s obrázky
Tlačítka na Hlavním panelu
Filmové DVD zdarma a česky
Jak prodloužit výdrž notebooku
Tipy na facebookové aplikace a hry
Jak používat formáty v Microsoft Office
Převod prezentace na video
Facebook v novém kabátě
Fotografie jako 3D model 
V čem jen ten soubor otevřít? 
Vylaďte si počítač pro hry
Jedna myš na čtyři počítače

Nepřehlédněte

Nakupujte bezpečně
Jak věci pracují – Barvy v kapesním podání
Internetové tipy
Rady k nákupu – Webkamery

Příručka do kapsy

Vytvořte si efektní prezentaci fotek v PowerPointu

prirucka_PowerPoint.jpgProgram Microsoft PowerPoint, který je součástí všech balíků Office, je sice primárně určen pro firemní a obchodní prezentace, může ale skvěle posloužit i k předvádění fotografií. Ukážeme vám, jak s jeho pomocí rychle vytvořit originální přehlídku fotografií z dovolené nebo domácí oslavy.

Obsah:
Importování fotografií
Úpravy obrázků
Vložení textů a popisků
Přidání hudebního pozadí
Přechody a časování prezentace
Nastavení automatického
spouštění
Uložení a zmenšení prezentace
Jak z prezentace uložit hudbu

 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat