26.  8.  2011    Časopis Jak na počítač

JNP 8/11: Všechno pro fotky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V novém čísle Jak na počítač vám poradíme, jak rychle a jednoduše upravovat, třídit a vylepšovat fotky i jak si z nich vyrobit fotoknihu nebo hezký kalendář.

101209.jpgPrázdniny se nachýlily ke konci, letošní léto nebylo k těm, kteří ho trávili ve střední Evropě, příliš příznivé. Ke konci se ale chýlí i naše letní fotosoutěž a doufáme, že příspěvky, které nám do ní přijdou, budou mnohem lepší než letošní letní počasí. Na našich snímcích na něm totiž nezáleží, vyhrát (třeba HD kameru) můžete i s obrázkem totálně promoklého časopisu – jen si potom dejte horký čaj, ať si další číslo nemusíte číst v posteli s teploměrem. Moc rád bych se pletl, třeba se po odevzdání tohoto čísla do tiskárny všechno zázračně změnilo a týdny kolem přelomu srpna a září jsou plné sluníčka a tepla.


Každopádně nezapomeňte – vyfocením by vaše hrátky s obrazem skončit neměly. Je potřeba všechno utřídit, vymazat nepodarky a zbytečné snímky, označit, popsat… Většina snímků se příliš velkých úprav nedočká, u těch nejpodařenějších se ale nebojte upravovat opravdu hodně. Já téměř vždy sáhnu po ořezu, případně vyrovnání horizontu, doladění barevnosti a někdy i doostření. Některé fotky se v mém počítači dočkají převodu do odstínů šedi (ty z dovolené ale opravdu málokdy), do všech pak přidávám GPS souřadnice, aby se mi časem lépe vzpomínalo. Ze stovky nafocených fotek jich do světa (v mém případě téměř výhradně webové album) vypustím tak dvacet. I dnes platí prastaré pravidlo, které tvrdí, že „nejlepším přítelem fotografa je odpadkový koš“.


Užijte si zbytek léta a nebojte se fotit – v naší soutěži rozhodně nemají náskok majitelé špičkových zrcadlovek. Rozhodující je nápad a vyhrát můžete i s podařenou fotkou z mobilu. 

 
Jak na počítač 8/11 v prodeji od pátku 26. srpna 2011

Téma čísla: Souboj o mobilní počítač

Není tablet jako tablet
iPad vše restartoval
Tablet + klávesnice
Netbooky v ohrožení
Windows proti všem

Recenze

3D střižna pro masy – Vegas Movie Studio HD Platinum
Z ostrého souboje – Notebook Acer Aspire 5830TG


 

Prolistujte si aktuální číslo


Návody krok za krokem

Odborníci radí – poradna JNP
Najděte vždy to, co hledáte
Hlavní panel podle svého
Vylepšete Windows Vista
Stáhněte si fotky z Facebooku
Jak sdílet soubory a tiskárnu v domácí síti
Pokročilá nastavení stránky
Formuláře ve Wordu rychle a snadno
Zvláštní efekty v Office
Pomocník nejen pro školáky
Odemkněte zamčené PDF
Jak odstranit barevný nádech
Jak na efektní fotomontáže
Vaše internetová televize

Nepřehlédněte

Fotky jako dárky
Jak věci pracují – Co dává webu život
Internetové tipy
Soutěž o ceny
Rady k nákupu – Čtečky e-knih

Příručka do kapsy

Photo Commander 8: Zkroťte sbírku fotografií

0811_PhotoCommander_8.jpgNová verze Photo Commanderu z dílny společnosti Ashampoo přináší mnoho zlepšení a řadu nových funkcí. Naše příručka vás naučí pracovat s tímto programem, který nesmí chybět ve výbavě každého domácího fotografa!

 

 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat