6.  2.  2008    Časopis Jak na počítač

Jsme úspěšní díky vám – čtenářům JNP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ačkoli u nás stále není zvykem zdravě se pochlubit úspěchem, skvělé prodejní výsledky prosincového čísla časopisu JNP si nemůžeme nechat pro sebe. Děkujeme všem čtenářům, díky kterým jsme dosáhli skvělých prodejních výsledků čísla 24/07. Je to pro nás nejen znamení, že časopis JNP je úspěšný, ale také závazek a výzva k další práci a zdokonalování jak obsahu, tak grafiky a dalších služeb s časopisem spojených.

Plné znění tiskové správy, kterou v této souvislosti vydalo nakladatelství Computer Press:

Časopis Jak na počítač dosáhl vynikajících prodejů

Brno, 4. února 2008 – Čtrnáctideník Jak na počítač dosáhl v prosinci celkových prodejů téměř 28 000 kusů. Za tímto výsledkem stojí výrazné inovace v obsahu, které redakce postupně realizovala od září.

Čtrnáctideník Jak na počítač, který je zaměřen na (nezřídka věčné) začátečníky, dosáhl v prosinci prodejů 16 397 ks v České republice, dalších 2 572 na Slovensku. Jelikož prosincové číslo mělo 7 432 předplatitelů v Česku a 1 019 předplatitelů na Slovenku, celkový prodaný náklad čísla 24/07 činí 27 420 kusů.

Časopis se na jaře potýkal s poklesy prodejů, novou strategii zvolenou v létě 2007 realizovala obnovená redakce od září 2007. Od října jdou prodeje každým číslem nahoru.

Michal Doležel, šéfredaktor časopisu, nastiňuje příčiny úspěchu prováděných změn: „Ukazuje se, že návrat ke kořenům časopisu a přidání nových rubrik je správná cesta. Časopis je nyní zajímavý pro obrovskou skupinu potenciálních čtenářů, kteří nemají s počítači velké zkušenosti, a přesto se chtějí, nebo potřebují, s nimi naučit pracovat.“

 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře