13.  8.  2010    Internet

Kam na výlet? Inspiraci najdete na webu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Léto je v plném proudu, můžete se tedy těšit z přívětivějších horkých dnů. Pokud pobyt na čerstvém vzduchu rádi spojíte s pohybem, určitě si vyberete ze specializovaných webů.

V každém vydání časopisu Computer najdete populární rubriku Kde hledat, v níž vám pravidelně představujeme zajímavé a praktické weby na vybrané téma. Tentokrát vybíráme ty adresy, jež vás provedou výlety po ČR a nabídnou užitečné tipy na ně.

Turistika.cz

Jeden z nejrozsáhlejších internetových projektů zaměřených na cestování a turistiku po České republice nabízí už řadu let server Turistika.cz. Přináší ucelené a aktuální informace, které mají usnadnit a zpříjemnit cestování. Pro přehlednost vyhledávání jsou informace rozděleny do několika sekcí, jakými jsou například Hrady, Ubytování, Turistické cíle nebo Trasy. Na digitální mapě republiky se po přiblížení vybrané oblasti zobrazí turistické zajímavosti a ubytovací zařízení dané lokality. Po klepnutí na vybraný objekt se otevře karta s jeho detailním popisem. Velmi povedená je interaktivní mapa krajů nabízející umístění zajímavých lokalit. Zpestřením je kalendář akcí upozorňující na nejbližší události, dále pak fotogalerie nebo možnost posílání elektronických pohlednic a přání s různými převážně přírodními motivy. Součástí serveru je také inzertní sekce, v níž můžete najít přátele pro cestování nebo nakoupit turistické vybavení.

turistika.png
Jedním z povedených webů pro všechny výletníky je Turistika.cz

Tipynavylet.cz

Informační portál Tipynavylet.cz si z větší části vytváří jeho návštěvníci sami. Každý zaregistrovaný účastník má možnost vložit svůj článek a fotografi e, napsat o svých kladných či záporných zkušenostech z cest. Díky tomu si lépe vyberete, která místa je lepší minout a která je naopak lepší si nenechat ujít. 

Cykloserver.cz

Každý náruživý cyklista zná jistě tuto internetovou stránku, najde zde totiž nejen online cykloatlas se seznamy cyklotras naší republiky, ale také aktuální nabídku cyklozájezdů, kalendář cykloakcí či návody pro správný cyklotrénink. K dispozici máte jak klasické magazínové listování, tak velice detailní vyhledávání.

Rozhlednyunas.cz

Pro všechny milovníky panoramatických výhledů byly vytvořeny webové stránky na serveru Rozhlednyunas.cz. Přehledné a detailní informace o výšce, kótě či počtu schodů více než 150 rozhleden, nacházejících se v naší republice, jsou doplněny jejich historií, otevírací dobou a mapkou, co všechno můžete z rozhledny vidět.

rozhledny.png

Hrady.cz

Jedny z nejobsáhlejších a nejpropracovanějších informací o českých a moravských turistických zajímavostech, jakými jsou nejen hrady či zámky, ale také například mosty, skanzeny, pevnosti či bunkry, hledejte na těchto webových stránkách. Ke každému navštívenému místu máte po zaregistrování navíc možnost vkládat své zážitky či komentáře.

Dokempu.cz

Nemáte rádi přeplněné hotely a organizované cestování, ale raději si šlapete po svých a spíte v přírodě? Pak se vám mohou hodit informace na serveru Dokempu.cz. Tento velmi hezky vypracovaný online průvodce českými a slovenskými kempy přináší všechny potřebné údaje, a to včetně fotogalerie, ceníků či upozornění na památky.

Ceskehory.cz

Webový server zaměřený na cestování a turistiku po našich horách, kromě široké nabídky ubytování, detailního popisu vybrané oblasti či informací o aktuálním počasí přináší podobné informace ze slovenských a chorvatských hor. Součástí webu je i zajímavá seznamka s možností chatu na virtuální chatě. 

Další weby o tuzemském výletování

Startovní bod – Praha: Tipy na pěkné výlety roztříděné podle vzdálenosti od hlavního města, doplněné možností výběru ubytování, přinášejí stránky www.doprirody.com.

Hurá do vody: Kdo jiný by mohl vědět více o koupalištích, možnostech koupání či rekreaci u vody více než právě www.plavcik.cz?

Po barevných značkách: O svých aktivitách, závodech či změnách v turistickém značení informuje Klub českých turistů na stránkách www.kct.cz.

Kde sehnat nocleh: Veřejná databáze ubytovacích zařízení na www.ubytovanivcr.cz je díky svému kvalitnímu vyhledávání jednou z nejnavštěvovanějších na českém internetu.

Aby vám nic neuniklo: Obrazový atlas technických památek, architektury a turistických zajímavostí v ČR na adrese www.eurobeds.cz si prolistujte pokaždé, než vyrazíte na další výlet.

Pro celou rodinu: Tipy a inspiraci pro krásné výlety po krásách naší vlasti nabízí internetová stránka na adrese www.rodinnevylety.cz.

Šlápněte do pedálů: Internetový server www.cyklotoulky.cz vám nabízí motivaci, inspiraci a cíle pro vaše celoroční cyklistické výlety.

Visuté lanové dráhy: Víte, kolik je u nás lanovek? Podívejte se na www.lanove-drahy.cz a vyberte si, kterápak vás vyveze za vytyčeným cílem.

Svět z jiného pohledu: Pohled nejen na Českou republiku pomocí satelitních map vám na svých webových stránkách přináší www.maplandia.cz.

Uvedené weby patří mezi populární s tématikou výletů a turistiky, web je však plný dalších. Jaké oblíbené máte vy? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 50

Poslední komentáře Komentáře

Re: Výlet Karel 31.  5.  2022 9:47
Re: ja pouzivam turistika.cz Marek 1.  7.  2021 8:18
Re: ja pouzivam turistika.cz Marek 1.  7.  2021 8:16
Výlet Denča 30.  6.  2020 9:39
re: Anet 1.  5.  2020 11:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše