5.  1.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

KdeJsme.cz: Vypátrejte, kolik vás kde je!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Zajímavých služeb, které si hrají s různými statistikami, existuje bezpočet. Mezi populární patří stránka KdeJsme.cz, s jejíž pomocí najdete třeba i dávno zapomenuté příbuzné.

Webový projekt na adrese www.kdejsme.cz nabízí možnost bleskového vyhledání četnosti příjmení nebo jména v rámci České republiky, během pár chvil tak zjistíte, kolik je kde Nováků, Pospíšilů, Pavlů a dalších více či méně známých příjmení či jmen. Postup je velice jednoduchý: pomocí pole v horní části stránky vložte požadované křestní jméno nebo příjmení a svou volbu potvrďte. Kombinovat můžete i různá příjmení, stačí je oddělit mezerami a uzavřít uvozovkami.

kde.png
Tak schválně, kolik je kde Nováků?

Pomocí přidružených statistik si rychle můžete ověřit některá zajímavá fakta, například prostřednictvím tabulkových výpisů Nejpočetnější příjmení či Nejpočetnější jména. Další podrobnosti na vás čekají po následování odkazu Seznamy. A jedna zajímavost, na kterou upozornil facebookový fanoušek KdeJsme.cz – Dušínové již podle čísel tohoto webu vymřeli…

U podobných služeb vždy vyvstává otázka, z jakých zdrojů a ke kterému datu jsou data sbírána, proto citujeme rychlý souhrn tvůrců stránek:

  • Zdrojem informací je veřejně dostupný seznam umístěný na stránkách MVČR, kde v současné době najdete také některé aktualizované číselníky.
  • Zobrazené údaje zachycují stav k lednu 2010.
  • Databáze obsahuje 362 146 unikátních příjmení a 109 518 unikátních jmen.
  • Vyhledávat lze pouze příjmení (případně více příjmení oddělených mezerou), nebo pouze jméno, nikoliv kombinace příjmení a jméno.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Re: global Marty 9.  1.  2012 22:31
pomalý šnek Telimektar 8.  1.  2012 17:54
Re: global Maxis 8.  1.  2012 14:41
global BiGbu 8.  1.  2012 13:25
Re: Opakování matka moudrosti Ghull 8.  1.  2012 10:04
Přidat příspěvek Zobrazit vše