3.  8.  2010    Ostatní

Koláže z fotek jako od profíků

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže si rádi hrajete se svými fotografiemi a neradi objevujete složitá nastavení pokročilých programů, vyzkoušejte například Photo Art Studio. Budete mile překvapeni.

Photo Art Studio je program určený pro aranžování fotografií. Během několika sekund vytvoříte s jeho pomocí stylová zátiší, pohlednice nebo koláž z vlastních fotografií. Užitečnou součástí programu jsou funkce pro zpracování a úpravy digitálních obrázků a vytváření zajímavých efektů. Program najdete na webu GigaMania.cz a jeho instalace je podobná většině jiných programů, zvládnou ji tedy i začínající uživatelé.

Načtení a úprava fotografie

Úvodní okno programu vás bude informovat o tom, že vám zbývá 29 dní na vyzkoušení programu zdarma. Klepněte na tlačítko Continue. Samotné prostředí programu je velmi jednoduché, a proto nebývá problém se v něm rychle zorientovat.

Uvedený tip čerpá z aktuálního vydání časopisu Jak na počítač, který si každý měsíc můžete s CD či DVD zakoupit. Najdete v něm desítky tipů pro Windows, Office, internet i rozličné další programy.

V horní části se nachází nabídka příkazů a pod ní sada několika tlačítek, které spouští důležité funkce programu. Na panelu v pravé části okna klepněte na odkaz Open New Photo. Otevře se nové dialogové okno, ve kterém vyhledejte a označte fotografii, kterou si přejete použít v koláži, a klepněte na tlačítko Otevřít.

Vaše fotografie se načte do okna programu, kde ji nejprve upravte. Pod náhledem v pravé části okna se nachází několik záložek. Například na kartě Brightness (Jas) můžete měnit jas, kontrast a nasycení barev. Další karty Tint a Balance obsahují nástroje pro kolorování, na kartě Rotate můžete fotografii otáčet a nástroje na kartě Crop vám ji umožní oříznout.

Každá úprava, kterou provedete, se ihned zobrazí v náhledu. Pokud ji chcete aplikovat na fotografii, stiskněte tlačítko Apply. Tlačítkem Reset vrátíte náhled do původního stavu. Přejete-li si odstranit úpravu, která již byla zanesena do fotografie, stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + Z.

_obr01p.png 
V nabídce programu nechybí ani funkce pro základní úpravy fotek

Nastavení efektu

Jakmile máte fotografii připravenou, můžete se pustit do tvorby koláží. Klepněte na tlačítko Effects. Otevře se dialogové okno, které vám nabídne dvanáct skupin efektů. Chcete-li například z fotografie vytvořit koláž, označte položku Collages a klepněte na tlačítko OK

V pravé části okna označte v zobrazené nabídce požadovaný obrázek a tlačítkem Preview zobrazte náhled. Nastavte vhodné rozměry fotografie, aby dobře pasovala do zvoleného obrázku, a klepněte na tlačítko Apply.

obr06p.png
Rychlé efekty předpřipravených šablon

Doporučujeme vyzkoušet také nabídku efektů Picture Frames, které neslouží jen pro doplnění rámu, ale naleznete zde také zajímavé šablony zátiší. S programem Photo Art Studio můžete rychle vytvořit také pohlednice, přání k narozeninám, svatební oznámení či kalendáře.

Výsledek nezapomeňte na konec uložit. Klepněte na tlačítko Save a v dialogovém okně Save as vyberte cílovou složku pro uložení, zadejte pojmenování do pole Název souboru a klepněte na tlačítko Uložit.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 7

Poslední komentáře Komentáře

Vytvořte si koláž z fotek s textem, která se hýbe a má hudební doprovod Pavel4321 29.  10.  2014 16:26
Re: profi? Tomixon 6.  8.  2010 20:25
je to void 5.  8.  2010 20:30
Stejně jako u kolegů Máťa 5.  8.  2010 15:10
Re: profi? VfB 5.  8.  2010 13:22
Přidat příspěvek Zobrazit vše