14.  7.  2010    Internet

Kontakty v ICQ pod drobnohledem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Přestože ICQ u nás používají desetitisíce uživatelů, ne každý v něm opravdu umí pracovat s kontakty. Chcete například vědět, jak nastavit, abyste nebyli viditelní pro každého?

Práce s kontakty v ICQ nesestává jen z přidání, nebo odebrání konkrétní osoby ze seznamu přátel. Seznamy si můžete upravovat, rozdělovat je do skupin a dále s nimi pracovat. Pokud klepnete na vybraný kontakt ve svém seznamu pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám kontextová nabídka s detailními volbami a možnostmi správy kontaktů.

Položka Spustit obsahuje možnosti pro komunikaci s vybranou osobou. Můžete si zvolit, zda jí pošlete zprávu, SMS, fotografi i nebo ji vyzvete ke hře. Další položka Zobrazit dovoluje zobrazovat podrobnější informace o tomto kontaktu. Volba Přejmenovat vám dovolí kontakt přejmenovat, což je praktické, pokud máte mnoho kontaktů, u nichž si už nepamatujete přezdívku. Snadno si je můžete přejmenovat například do tvaru Jméno – Příjmení.

Další volba z kontextové nabídky je Přesunout do. Ta dovoluje přeřadit kontakt do jiné skupiny. Nakonec volba Odstranit daný kontakt z vašeho seznamu vymaže. Je nutné si ale uvědomit, že v seznamu vašeho přítele stále zůstanete. Níže se ale dozvíte, jak můžete smazat také sami sebe v cizím seznamu kontaktů.

presDo.png
Možnost přesunutí vybraného kontaktu

Seznamy kontaktů

Pokud si přejete nastavit, pro které kontakty budete vždy neviditelní (tedy offline) a pro které budete naopak viditelní vždy, klepněte na jakýkoli kontakt v seznamu pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberete položku Spravovat seznamy | Seznam kontaktů, pro které jsem neviditelný.

Přesun provedete klepnutím na kontakt ve středním panelu a dále na tlačítko s šipkou vlevo. Pokud ovšem zvolený kontakt ze střední části přesunete šipkou doprava, pak jste pro danou osobu neviditelní vždy a za každých okolností. Tento člověk vás pak vidí, jako byste byli odpojeni.

Na druhé záložce s názvem Blokované kontakty můžete stejným způsobem určit kontakty, od kterých nechcete přijímat žádné zprávy. Pokud na tento seznam uvedete některý z vašich kontaktů, pak máte postaráno o to, že cokoli vám dotyčný člověk napíše, skončí v koši, aniž byste o této zprávě byli informováni.

Jsou situace, kdy potřebujete nepozorovaně provést vymazání sama sebe v cizím seznamu kontaktů. I toto lze v určitých případech provést. Budete k tomu potřebovat alternativního ICQ klienta, například QIP. Zdarma jej také můžete stáhnout na adrese www.qipim.cz a najdete zde i krátký návod na instalaci programu a české lokalizace.

odstranit.png
Odebrání sebe sama z kontaktů

Jakmile program a českou lokalizaci nainstalujete a přihlásíte se ke svému ICQ, najděte v seznamu kontaktů osobu, z jehož seznamu chcete odstranit kontakt na sebe. Klepněte na něj pravým tlačítkem a z nabídky vyberete Odstranit sebe z uživatelova contact listu a následně tuto volbu potvrďte tlačítkem Ano.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

dotaz holka1 5.  4.  2012 17:23
poptavka lenisek 15.  10.  2010 14:53
Re: Alternativa ICQ geniv 28.  7.  2010 17:12
přesun kontaktu do jiné skupiny... aldik7 28.  7.  2010 16:34
Re: Alternativa ICQ aldik7 28.  7.  2010 16:33
Přidat příspěvek Zobrazit vše