23.  8.  2010    Windows 7

Krocení Windows: Upravte Řízení uživatelských účtů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Řízení uživatelských účtů (UAC) se prvně objevilo ve Windows Vista, kde však řadě uživatelů způsobilo spíše vrásky na čele. Jak na detailnější nastavení ve Windows 7?

 

Zabezpečení UAC, ať už je přínosem jak chce, dokáže být velmi nepříjemné a obtěžovat ve chvílích, kdy po tom nejméně toužíte. Potvrzovat řadu poměrně běžných povelů prodlužuje práci se systémem jako takovým. Navíc při hlášce Řízení uživatelských účtů docházelo k velmi nepříjemnému přebliknutí obrazovky, které může trvat i několik vteřin. Tímto lze ztratit poměrně hodně času.

Možností je Řízení uživatelských účtů zcela vypnout a ve Windows Vista šlo o jedinou možnost, jak je přizpůsobit. Ve Windows 7 však již můžete detailně upravit nastavení přísnosti takovéto kontroly. Postupujte následovně:

  1. Otevřete Ovládací panely.
  2. Do pole pro hledání vložte UAC.
  3. Klepněte na odkaz Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů.
  4. V nově otevřeném dialogu pomocí jezdce s dvěma hraničními možnostmi Nikdy neupozorňovat a Vždy upozornit vyberte, jak má být volen poměr mezi maximálním zabezpečením a minimální otravností UAC. Popisy jednotlivých možností na uvedené škále se při výběru automaticky zobrazují v pravé části právě otevřeného okna.
    uac.PNG
    Nastavení UAC ve Windows 7X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře