20.  2.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Last.fm součástí prohlížeče? Ano, známe bezva fintu!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud patříte mezi mezi sociálně pozitivní fanoušky hudby, určitě používáte nebo alespoň znáte službu Last.fm. Poradíme, jak ji zkrotit doplňkem pro Chrome.

Last.fm je plnohodnotná hudební sociální síť, ve které se vám zaznamenává poslechnutá hudba a na základě již přehraných skladeb se počítají žebříčky těch oblíbených či je vám doporučována hudba, která je podobná té vaší. Nechybí sociální podtext – můžete se seznamovat s novými lidmi na základě hudebního vkusu.

compatibility.jpg
Na Last.fm zjistíte i to, jak si s daným člověkem sednete na základě hudebního vkusu

Jak jste již nejspíš všimli, Last.fm zaznamenává vámi přehranou hudbu. Jak to ale dělá? Je k tomu potřeba speciální program – tzv. scrobbler – ten na Last.fm odesílá umělce, název skladby a pár dalších informací o přehrané skladbě. Scrobbler můžeme mít pro nejrůznější zařízení. Existuje oficiální aplikace pro počítač s Windows, iPhone či Android, nebo můžete použít aplikaci třetí strany – například Mobbler pro Symbian. Seznam všech scrobblerů naleznete na adrese build.last.fm.

recomand.jpg
Last.fm vám doporučuje hudbu, která se vám může líbit na základě dřívějších poslechů

S rozvojem rychlého a neomezeného internetu se však mění chování při poslechu hudby. Už pravděpodobně ze skříně nevytahujete CD pokaždé, když si chcete pustit oblíbenou skladbu, ale tuto skladbu hledáte na YouTube, Groovesharku nebo na MySpace. Hodil by se tedy scrobbler i pro prohlížeč.

Pro Google Chrome je možné použít rozšíření Last.fm Scrobbler od českého vývojáře Davida Šabaty. Použití je stejné jako u jakéhokoliv jiného scrobbleru. Po instalaci se do něj však nemusíte přihlašovat – stačí, pokud jste přihlášeni na stránkách www.last.fm. Zde poté budete moci povolit tento scrobbler – až po povolení se vám začne zaznamenávat hudba z tohoto scrobbleru. Nemusíte se bát nějakého složitého nastavování, scrobbler vše nastaví sám a na vás je jen to na Last.fm odkliknout.

povoleni.jpg
Last.fm Scrobbler od Davida Šabaty musíte na Last.fm nejdříve povolit

Last.fm Scrobbler funguje na několika známých hudbeních serverech – zaznamenává hudbu například z YouTube, z YouTube přehrávače na Google+, Ghostly Discovery, Google Music, MySpace či Pandora.com. Kompletní seznam podporovaných serverů naleznete v nastavení.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 9

Poslední komentáře Komentáře

Re: reklama blart 21.  2.  2012 17:57
reklama BobBeesheq 21.  2.  2012 10:57
Re: Blbosti oto 21.  2.  2012 9:40
Re: Blbosti Freeze 21.  2.  2012 9:28
Blbosti oto 21.  2.  2012 9:14
Přidat příspěvek Zobrazit vše