26.  11.  2005    Word

Lepší zobrazení stránek ve Wordu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při práci s Wordem potřebujete často změnit zobrazení stránky, se kterou pracujete. Dokument, který vám pošle spolupracovník, může mít jiné zobrazení, než na které jste zvyklí, proto je dobré osvojit si základní funkce pro práci se zobrazením.

1Spusťte program Word a otevřete nebo napište nový, nejlépe vícestránkový dokument.
2Nejrychleji velikost zobrazení stránky papíru navolíte v rozbalovací nabídce Měřítko zobrazení na nástrojové liště. Není nutné používat hodnoty doplněné systémem. Bez obav můžete zadat svou velikost, např. 125 a stisknout klávesu Enter. 3Další možnosti pro zobrazení naleznete v nabídce Zobrazit. Volba Normálně zobrazí dokument bez okrajů. 4Rozvržení webové stránky ukazuje náhled na dokument, jak bude vypadat v případě, že jej uložíte jako webovou stránku. Rozložení při tisku je klasické zobrazení s hlavičkami, zápatím a okraji papíru. Volbou Osnova zobrazíte základní body dokumentu. 5Dokument, který již nehodláte upravovat nebo jste jej dostali na prostudování, můžete zobrazit ve formě pro čtení. Z nabídky Zobrazit zvolte volbu Rozložení pro čtení. Tlačítkem Miniatury z nástrojové lišty pak snadno zobrazíte, či opětovným stiskem skryjete náhledy na jednotlivé strany dokumentu. Tlačítky s lupou si můžete dokument zvětšovat a zmenšovat. 6Před tiskem dokumentu je dobré jej zběžně prohlédnout pomocí funkce Náhled. Najdete ji v nabídce Soubor nebo na nástrojové liště pod příslušným tlačítkem. Klepnutím na stránku v náhledu ji zvětšíte nebo zmenšíte, podle toho, co ukazuje ukazatel. Náhled opustíte tlačítkem "Zavřít náhled". 7Word má jednoduché možnosti prezentace. Dokument přepnete do celoobrazovkového zobrazení volbou Zobrazit a Celá obrazovka. Zpět do normálního režimu se dostanete klepnutím na Zavřít celou obrazovku v plovoucím rámečku nebo stisknutím klávesy Esc. 8Na monitoru s malým rozlišením můžete vypnout zobrazení prázdného místa na stránkách. Stačí se ukazatelem posunout na horní či spodní okraj listu a jakmile se změní na dvě šipky v bílých rámečcích, klepnout. Stejným postupem prázdné místo opět zobrazíte. 9Více místa pro obsah dokumentu získáte i vypnutím pravítka volbou Zobrazit, Pravítko.
TIP: Pro změnu typu zobrazení nemusíte používat zdlouhavou volbu myší. Zkuste si zapamatovat klávesové zkratky. Alt + Ctrl + P přepne na zobrazení při tisku, Alt + Ctrl + O zobrazí osnovu, Alt + Ctrl + N vyvolá normální zobrazení, Alt + Ctrl + I přepne mezi náhledem pro tisk a aktuálním zobrazením.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře