10.  2.  2010    Internet

Live ID: Jak si vytvořit účet u Microsoftu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při používání programů a služeb z Live balíčku musíte mít pro maximální funkčnost účet Live ID. Jak na jeho správné vytvoření a kde?

Abyste moli využívat některé online služby společnosti Microsoft, je vyžadována registrace v rámci prostoru Live. Takovým pomyslným průvodním průkazem je zde účet Live ID, se kterým se budete do online služeb přihlašovat a jenž bude sdružovat nastavení vašich služeb. Výhodou je, že jakmile si jednou Live ID účet vytvoříte, bude vám fungovat v různých aplikacích, nejen té první, pro kterou jste jej založili.

Účet Live ID pro využití různých webových služeb společnosti Microsoft si můžete založit na webových stránkách login.live.com. Mezi výhody patří, že založení i používání jsou zcela zdarma, přesný postup je následující:
  1. Otevřete webové stránky login.live.com.
  2. Následujte odkaz Zaregistrovat účet.
  3. V průvodci vyplňte všechny požadované položky.
  4. V e-mailu, který jste zadali, najdete aktivační odkaz – následujte jej.
  5. Kdykoliv se nyní můžete přihlásit do svého prostoru opět na adrese login.live.com.
obr.png
Přihlášení a vytvoření účtu Live ID

Jak již bylo popsáno, hlavní úkol přihlašování padá na bedra e-mailu, který jste při registraci Live ID účtu použili. Navíc si můžete vybrat, zda chcete použít svůj stávající e-mailový účet, nebo vytvořit nový (volba Zaregistrovat bezplatnou e-mailovou adresu služby MSN Hotmail). Možnost registrace e-mailu zdarma zní samozřejmě lákavě, ale pokud ji zvažujete, nemusíte se vázat jen na MSN Hotmail – v takovém případě doporučujeme otestovat různé freemaily, schránku vytvořit předem a teprve poté ji použít při registraci Live ID.

Častou chybou řady uživatelů při zakládání Live účtu (a nejen jeho), je neoddělení soukromého života od pracovního. Typický příklad představuje registrace soukromého účtu, ale pod firemní adresou. Jeden problém spočívá v tom, že freemailová adresa má oproti firemní obecně delší životnost, dále pak mylné spojení, že jde o váš reprezentativní, firmou používaný prostor.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Re: hmm Ondra Bitto 11.  2.  2010 6:59
hmm aldik7 10.  2.  2010 23:39
Přidat příspěvek Zobrazit vše