25.  7.  2012    Internet  |  Ostatní

LOH 2012: Kde sledovat přenosy na internetu?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Začíná největší sportovní svátek tohoto roku, hry v Londýně jsou centrem tohoto dění. Prozradíme, kde sledovat vše důležité online, pohodlně a zdarma.

Hlavní televizní kanály, které jsou pro letošní LOH v běžné televizní síti vyhrazené, představují ČT2 a ČT4. Česká televize pomocí této dvojice pokryje nejdůležitější přenosy, nicméně z obrovského množství sportů a jednotlivých klání vyplývá, že takto není možné sledovat vše, na co z programu právě máte chuť.

Z tohoto důvodu Česká televize připravila specializovaný web www.loh.cz, jehož prostřednictvím vám neunikne nic důležitého.

Tip navíc: Pokud se nechcete omezit pouze na přímé videopřenosy, ale toužíte po kompletním zpravodajství LOH 2012, můžete vše podstatné přehledně sledovat na adrese londyn2012.e15.cz.

Základní i všechny rozšiřující kanály s přímými přenosy na zmíněné adrese zobrazíte klepnutím na tlačítko Živě v menu. Otevře se sekce pro přehrávání a detailní televizní program. Kromě ČT2 a ČT4 se shodnými přenosy, které budou dostupné prostřednictvím standardního televizního vysílání, je k dispozici také osm dalších kanálů. Ty budou sloužit nejen pro „alternativní“ sporty, ale také plynulé vysílání v případě překrývání jednotlivých sportovních událostí.

Pokud pravidelně sledujete iVysílání České televize, tedy online přenosy dostupných pořadů, již jste si možná zvykli na dostatečný výběr kvalit. Přesně stejné varianty 288p, 404p a 576p jsou k dispozici také u přenosů LOH 2012, a to nejen v rámci ČT2 a ČT4 online, ale také u dalších osmi extra kanálů.

Vysílání na webu České televize je však dostupné pouze na území České republiky. Pokud tedy v zahraničí hodláte sáhnout po alternativách, vyzkoušejte například ověřené www.atdhenet.tv, www.sportlemon.tv a jim podobné weby s odkazy na neoficiální (zpravidla méně kvalitní) přenosy.

lohct.png
Přehled jednotlivých přenosů na specializovaném webu České televize

Jakmile nad záznam v tabulkovém zobrazení aktuálního plánu přímých přenosů umístíte ukazatel myši, zobrazí se detaily o vybraném pořadu. V případě běžných přenosů na ČT2 a ČT4 toho využijete především k přesnému zobrazení času vysílání a jména odpovídajícího komentátora. Kromě standardního znovunačtení celé stránky můžete provést zobrazení aktuálního programu v případě nečekaných změn také stisknutím tlačítka Aktualizovat program.

lohof.png
Podrobné statistiky, program a výsledky na oficiálních stránkách LOH 2012

Nepatří-li sledování videa z LOH 2012 právě mezi vaše hlavní cíle a raději se například probíráte detailními statistikami a plánem jednotlivých sportovních událostí, přidejte si do webových záložek také oficiální stránky www.london2012.com.

Klepnutím na odkaz Full schedule se zobrazí interaktivní program na celé období trvání, pomocí odkazů Grid a List v sekci Single day navíc aktivujete velice přehledný výpis ve dvou základních variantách pro jednotlivé dny.

Kromě toho můžete sledovat i zákulisí aktivit České televize během her. Sloužit tomu bude například facebookový profil ČT4 nebo třeba twitterové kanály nejoblíbenějších komentátorů Roberta Záruby, Tomáše Jílka nebo Jaromíra Bosáka.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře