23.  1.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Mashup: Perfektně namíchaná mapa

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Vy jste ještě neslyšeli o takzvaných mashupech? Je na čase je objevit! Přesně ony my mohly stát v pomyslném reklamním sloganu „Víc než jen mapy“.

Google Mapy, jedny z nejznámějších map, jsou nejen velice výkonným nástrojem pro standardní hledání míst, tras a všeho dalších, ale zároveň také otevírají možnosti ostatním tvůrcům. Vývojáři totiž rozhraní map a podklady otevřeli do takové míry, že je kdokoliv s trochou šikovnosti může zkombinovat s vlastními údaji a vytvořit tak mapy hospod, farem, filmových míst apod. Představíme vám zajímavé české mashupy, které byste rozhodně neměli minout.

Níže uvedené mashupy patří mezi nejoblíbenější české zástupce, existuje jich samozřejmě mnohem více. Které osobně používáte vy? Prozraďte své tipy ostatním čtenářům v diskuzi pod článkem.

Mapy.turistik.cz

Nesedíte-li ve volném čase před televizní obrazovkou, ale raději zajdete do přírody, pak ještě před obutím pohorek navštivte webové stránky mapy.turistik.cz. Jedná se o mashup, který vám rychlou a přehlednou cestu nabídne informace o zajímavých turistických objektech, včetně detailního popisu. K dispozici jsou také odkazy na ubytování, dobré jídlo a další turistické kratochvíle.

Scuk.cz

Chcete ochutnat dobré jídlo nakoupit kvalitní maso nebo se jinak vyhnout metodě pokus-omyl? Pak na vás na adrese www.scuk.cz čeká mapa představující ověřené podniky, které vás dostanou svou kvalitou. Na základní mapě získáte rychlý přehled o jednotlivých evidovaných místech, v detailech pak čekají krátké recenze a doporučení. Gurmáni a gurmeti, hody právě nastávají!

scuk.png
Kam za dobrými a kvalitními surovinami?

3Dtour.cz

Virtuální prohlídky zajímavých míst na webu patří mezi oblíbená témata a často navštěvované stránky, a tak není divu, že vznikl i mashup, který se jim detailně věnuje. Na adrese www.3Dtour.cz najdete ucelený přehled míst s panoramatickými fotografiemi, navíc v kombinaci s penziony a jejich okolím. Výhodou je svižný běh a velice jednoduché ovládání, a tak se k této službě budete stále rádi vracet.

Prague360.com

Tento mashup není vyloženě český, nicméně má české téma z největších – zabývá se jednotlivými místy Prahy a jejich 3D vyobrazením. Jakmile si na Mapě vyberete některé z nespočtu obsažených míst, nabídne vám adresa www.prague360.com pohled na jeho okolí formou otáčivého virtuálního modelu. Z databáze zahrnutých lokalit si jistě vybere každý a nejspíš i vy budete překvapeni, kolik že kouzelných míst to naše stověžatá matička ukrývá.

prague.png
Poznejte krásy našeho hlavního města díky mapě panoramatických fotografií

DoKempu.cz

Léto je sice ještě daleko, nicméně na vlastní pěst je občas horší sehnat vhodné ubytování, najít místo, kde složit hlavu. Pokud patříte mezi fanoušky kempování, nabídne vám pomocnou ruku (spíše stránku) adresa www.dokempu.cz. Čeká zde na vás přehledné zobrazení rozmístění jednotlivých kempů v České republice, u každého pak najdete přidružené detaily a možnost zobrazení dalších informací.

Akcniceny.cz

Webové stránky www.akcniceny.cz již delší dobu přinášejí informace o akčních nabídkách klasických kamenných obchodů, postupně navíc zprovoznil přehlednou mapu všech slevových akcí. Na záložce Mapa najdete přehledný souhrn všech nabídek, můžete si tak vybrat akční zboží přímo přes ulici.

akcni.png
Kterou slevu máte doslova za rohem?X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře