19.  11.  2009    Internet

Media-convert.com: Převádějte nejen videa

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Počítače s kodeky přehrají cokoliv, stále jsou tu ale kapesní přehrávače nebo mobily, které zvládnou jen některé formáty. Vyzkoušejte převod s webovou službu Media Convert.

  1. Na stránce www.media-convert.com se nenechte zmást grafickými tlačítky Download a místo toho zvolte Procházet u položky File. Vyberte soubor, který chcete převést, a poté by se v poli Input format měl automaticky vybrat odpovídající formát souboru. Detekce probíhá jen podle přípony, takže třeba u různých „utajených“ souborů (.m_3) je třeba formát vybrat ručně.
  2. Přeskočte blok s reklamou a vyberte výstupní formát v položce Output format. Podle něj se nastaví volby v další části stránky – některé výstupní kodeky můžete podrobně vyladit, některé umožní jen základní nastavení.
  3. Klepněte na tlačítko OK, kterým odsouhlasíte podmínky použití služby a zároveň spustíte konverzi. Ta samozřejmě není nijak rychlá a závisí na vytížení serveru. Konvertovaný soubor můžete stáhnout ze stránky, která se po dokončení zobrazí, případně můžete použít link, který je aktivní po jeden den.
  4. Konvertovat můžete i soubory přímo z internetu, stačí se jen v prvním kroku přepnout na záložku Conversion From URL.
mc.png
Pro převod máte k dispozici nejen předpřipravené formáty, ale můžete si také určit detaily videa i zvuku ručně
Uvedený tip čerpá z aktuálního Computeru 22/09, který právě nyní můžete zakoupit. Kromě dalších rad a návodů přináší odborné recenze a testy, na DVD pak naleznete plnou verzi program FlashSpring Pro 2 pro převod prezentací PowerPointu do Flashe.

Možnosti konverze

Kromě multimediálních souborů všeho druhu (od zvuků pro mobily třeba po MKV) umí služba Media Convert převádět i mnohé dokumenty (můžete si třeba jednoduše převést dokumenty OpenOffice.org do MS Office), archivy či obrázky. Specialitou je vytvoření obrázku webové stránky po zadání adresy či převod do morseovky.

Maximální velikost převáděného souboru je ale omezena na 200 MB – hodí se tedy opravdu spíše pro příležitostné použití – přečtení dokumentů v rozličných formátech, vytvoření zvonění do mobilu, export do PDF nebo flashe.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

AC3 MMX 21.  11.  2009 13:04
Re: Jako nouzové řešení perfektní StepanMatl 19.  11.  2009 14:16
Re: Jako nouzové řešení perfektní nobody 19.  11.  2009 14:09
Jako nouzové řešení perfektní StepanMatl 19.  11.  2009 9:42
Přidat příspěvek Zobrazit vše