17.  12.  2012    Ostatní

Mediaraptor: Pohodlné stahování hudby a filmů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Poslech hudby nebo sledování videí online patří mezi oblíbené činnosti množství uživatelů, proto vznikla řada specializovaných programů. Jak na použití Mediaraptor?

Pokud se na webu rádi prohrabujete multimediálními soubory, možná čas od času zatoužíte po stažení konkrétní skladby či videoklipu. Jak to ale udělat maximálně pohodlně, a přitom nebýt nezávislý na registracích do specializovaných služeb či instalaci pochybných doplňků? Pomůže vám plná verze populárního programu Audials Mediaraptor 9 Standard, kterou najdete na DVD aktuálního vydání časopisu Computer 24/12.

hlavni.png
Hlavní nabídka s přehledem funkcí

Základním krokem stahování hudby nebo filmů je výběr správné kategorie – v prvně zmíněném případě vám Mediaraptor nabídne sekci Music search. Do nabízeného pole stačí vložit název interpreta nebo přímo konkrétní skladby a stisknout tlačítko Search. Audials Mediaraptor prohledá podporované webové služby a nabídne vám seznam položek, ze kterých můžete vybírat. Na požadovanou skladbu pak snadno klepnete pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte příkaz pro uložení.

Pokud namísto hudby potřebujete stahovat videoklipy, vyberte v programu Mediaraptor hlavní příkaz Save video. Do pole Paste video-link here prostřednictvím systémové schránky Windows vložte adresu stránky s videem. Například v případě nejvíce populárního YouTube nemusíte složitě extrahovat přímo adresu vloženého videa, ale postačí prosté zkopírování adresy stránky z webového prohlížeče. Audials Mediaraptor 9 Standard pak zajistí stažení a uložení obsaženého videoklipu.

aud.png
Možnost uložení nalezené skladby

Jakmile aplikace načte všechny údaje a zjistí informace o videu, klepněte na název videa v hlavním okně pravým tlačítkem myši a zvolte příkaz Save. Díky tomu bude video zkonvertováno do lokálního formátu a budete jej moci přehrát v libovolném přehrávači. Pomocí roletové nabídky Convert si navícmůžete zvolit parametry výstupu.

Program Audials Mediaraptor 9 Standard nyní můžete získat v plné verzi na DVD příloze časopisu Computer 24/12!X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat