4.  12.  2007    Časopis Jak na počítač

Miniaplikace Jak na počítač pro Windows Vista zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Připravili jsme pro vás dárek v podobě miniaplikace webu JNP.cz pro Windows Vista ( stáhnout zdarma ). Můžete s ní tipy pročítat v Postranním panelu, listovat jimi a objevovat postupy. Jak miniaplikaci nainstalovat a používat?

Miniaplikaci Jak na počítače stáhnete zde

Pokud patříte mezi uživatele nového systému Windows Vista, s miniaplikacemi jste se již zcela jistě setkali. Jedná se o užitečné programy, které můžete znát z jiných aplikací pod ozančením „gadget“ a jež se ve Window Vista umísťují do Postranního panelu. Odtud je máte kdykoliv k dispozici, což je právě u našich tipů více než praktické. Takhle miniaplikace Jak na počítač vypadá:

Stažení a instalace miniaplikace JNP.cz

Naši unikátní miniaplikaci si můžete zdarma stáhnout z této webové adresy, jedná se o speciální soubor Windows Vista s koncovkou .gadget. Internet Explorer sedmé verze ve výchozím nastavení zobrazí dialog, ve kterém stiskněte tlačítko Otevřít nebo Uložit. Nyní již můžete miniaplikaci přidat do Postranního panelu prostřednictvím tlačítka Nainstalovat:

Miniaplikace Jak na počítač se automaticky umístí do Postranního panelu, přitom zobrazí poslední vydaný tip na domovských stránkách www.jnp.cz.

Jak s miniaplikací pracovat?

Jednoduše. Její hlavní obsah po přidání tvoří aktuální tip, průběžně se však zobrazují také další. Co je nejdůležitější, u každého tipu můžete v nadpisu vidět jeho jasný název, tedy například Word a text ve sloupcích, doplněný o stručný popis obsahu tipu. Jakmile na tento úvod klepnete levým tlačítkem myši, zobrazí se v celé své kráse a v kompletním znění na webu JNP.cz.

Pokud v miniaplikaci klepnete na odkaz Další, přejdete k dalšímu tipu v pořadí, obdobně také následováním odkazu Vše zobrazíte hlavní stránku JNP.cz. Pokud bude k dispozici nová verze naší miniaplikace, doplní se trojlístek odkazů díky možnosti Aktualizovat.

Nejlepší tipy nejen pro naši miniaplikaci

Miniaplikace ve Windows Vista s sebou již díky základním možnostem přinášejí celou řadu výhod, ačkoli o nich řada uživatelů trestuhodně neví. Jelikož chceme, abyste s naší miniaplikací byli zcela spokojeni a získali z ní maximum, přinášíme několik praktických tipů:

Stálé zobrazení Postranního panelu. Především pokud máte dnes již běžný širokoúhlý displej, doporučujeme zapnout stálé zobrazení postranního panelu – veškerá okna se mu pak přizpůsobí. Tuto možnost zapněte po klepnutí na příkaz Vlastnosti v kontextové nabídce Postranního panelu aktivací položky Postranní panel vždy umístit nad ostatními okny:

Vytažení miniaplikace z Postranního panelu. Uchopte naši miniaplikaci za modrý titulek a technikou táhni a pusť ji vytáhněte kamkoliv na pracovní plochu.

Rychlé zobrazení miniaplikací. Pro okamžité zobrazení Postranního panelu a miniaplikací můžete kdykoliv stisknotu klávesovou zkratku Win + Mezerník, čímž se zmíněné objekty umístí nad veškerý obsah pracovní plochy.

Listování miniaplikacemi. Podobně jako přepínáte běžící programy, můžete přepínat také miniaplikace. Stačí, abyste mačkali klávesovou zkratku Win + G.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

kde to mám stáhnout? misaz 6.  3.  2011 8:37
Re: miniaplikace arktid 11.  7.  2010 23:37
6.  1.  2010 23:57
Programy na panelu Josef 3.  9.  2009 22:51
miniaplikace Tokarova 9.  8.  2009 6:59
Přidat příspěvek Zobrazit vše