24.  8.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

MiniLyrics: Texty v různých přehrávačích

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Posloucháte na počítači hudbu a chcete mít před očima k nahlédnutí texty k písním, u nichž je v určitých pasážích nebo kvůli jazykové bariéře problém rozumět obsahu? Zkuste MiniLyrics.

Nástroj MiniLyrics je malý a jednoduchý program, který spolupracuje s těmi nejznámějšími a nejrozšířenějšími přehrávači, sám vyhledá a stáhne texty k právě poslouchané písni a v příjemném okně či rovnou na ploše je uživateli promítá. Dochází k tomu navíc v reálném čase tak, že stejně jako při karaoke ihned vidíte, která pasáž se zrovna zpívá.

Program je velice snadný k užívání, o čemž se přesvědčíte již v základním nastavení, které probíhá souběžně s instalací. Produkt je sice bez české lokalizace, ale i začátečník se v něm vyzná. Na úvod budete aplikací dotázáni, pro jaké přehrávače má být nainstalována podpora MiniLyrics.

sshot-1.png
Základní nastavení programu MiniLyrica v úvodním kroku

Základní výběr je na Windows Media Playeru a populárním Winampu. Stlačením tlačítka More se ale dostanete k nabídce pro iTunes, foobar2000, VLC a dlouhé řadě dalších programů. Pokud využíváte pro různé formáty či příležitostně různé přehrávače, není problém nainstalovat podporu pro více aplikací.

Ovládání

Díky nainstalované podpoře dojde (v případě správného nastavení) k automatickému spuštění MiniLyrics v momentě, kdy začne vybraný přehrávač reprodukovat hudbu. Samozřejmě lze také aplikaci spouštět manuálně. Každopádně tím dojde k zobrazení jednoduchého okna a samovolnému vyhledávání textu k právě přehrávané skladbě.

sshot-2.png
MiniLyrics v akci

Program informace o písničce získává prostřednictvím ID3 tagů a následně je vyhledá z online databáze. Pro správný chod programu tak musíte být připojeni k internetu. Může se ale stát, že MiniLyrics třeba kvůli špatným či chybějícím informací v tagu skladbu a její text nenajde.

V takovém případě stačí najet myší na okno a vybrat z nabídky Lyrics položku Search Lyrics, nebo jednoduše stisknout klávesu D. Dostanete se k vyhledávacímu oknu, kam vložíte jméno interpreta a název skladby a tlačítkem Search necháte vyhledat a nalezené dvojklikem potvrdíte.

sshot-3.png
Dodatečné vyhledání skladeb

Zvládá i české písně

MiniLyrics samozřejmě zvládá velké množství celosvětově populárních anglicky zpívaných písní, ale naleznete zde také texty v jiných jazycích, přičemž výjimku nepředstavuje ani ten český. Z českého prostředí ale většinou najdete hlavně ty rozšířené a známé písně. Na nějaké libůstky a méně populární kapely zapomeňte.

Program ještě nabízí nemalé úpravy vzhledu a zobrazení textu. Základní nastavení spočívá ve volbě tematického vzhledu, takže v možnosti Skins naleznete jejich seznam a pouhým kliknutím myši na vybranou položku aplikujete skin.

MiniLyrics vám bude fungovat s menším otravováním v podobě okna s žádostí o registraci zdarma a bez jakéhokoli omezení. Můžete jej tedy směle vyzkoušet. Budete-li s ním spokojeni, požaduje autor zakoupení roční licence pro tři počítače za cenu 10 dolarů.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 10

Poslední komentáře Komentáře

Re: zbytečné JJ 27.  8.  2012 13:07
Re: zbytečné Marcel 26.  8.  2012 22:35
Re: zbytečné VfB 26.  8.  2012 22:24
Re: zbytečné VfB 26.  8.  2012 22:19
editor .:) 26.  8.  2012 9:45
Přidat příspěvek Zobrazit vše