15.  9.  2008    Časopis Jak na počítač

Minirecenze bezpečnostních programů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Předplatitelský bonus: Rozšířené minirecenze nejznámějších bezpečnostních programů: ESET Smart Security, AVG Internet Security, McAfee Internet Security Suite, Kaspersky Internet Security 2009 a Norton Internet Security. Bonusové články jsou přístupné pouze přihlášeným předplatitelům .

ESET Smart Security

ESET Smart Security je jedním z nejlepších bezpečnostních balíků vůbec. Na CD najdete novou verzi, která obsahuje vše potřebné pro komplexní zabezpečení počítače: NOD32 Antivirus, Antispyware, Personal Firewall a Antispam. Instalace je velmi jednoduchá a rychlá, stejně jednoduché a přehledné je i kompletně české menu programu. Detailní, individuální nastavení je rychle dostupné po zobrazení rozšířených voleb, kde lze nastavit, zapnout nebo vypnout každou službu zvlášť. Během testování byla kontrola pomocí ESETu ze všech bezpečnostních programů nejrychlejší (13 minut) a také zátěž pro operační systém je minimální (využití paměti během testu 45 MB; procesor 10–50 %). Držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P a studenti mohou program získat s 50% slevou.

 

AVG Internet Security

Součástí AVG Internet Security je Anti-Virus (ochrana před viry, červy a trojskými koni), Anti-Spyware (spyware, adware, dialery), Anti-Spam (nevyžádané e-maily), Firewall (ochrana před počítačovými hackery), Anti-Rootkit (ochrana před skrytými hrozbami) a Webový štít (ochrana před hrozbami z webových stránek). Kontrola prostřednictvím AVG Internet Security trvala dlouhých 42 minut, ale program také zkontroloval největší počet souborů. Během testu je možné aktivovat praktickou volbu vypnutí počítače po dokončení testování, což může být dobrá volba například pro noční kontrolu. Během testu se využití paměti vyšplhalo na 55 MB, v běžném režimu AVG ukousne zanedbatelných 25 MB. Sympatická je i cena prodloužení licence, kterou na jeden rok získáte za mírných 530 Kč.

McAfee Internet Security Suite 2008 CZ

Instalace programu je sice nekomplikovaná, ale dlouhá, a na testovaném počítači trvala i se stažením nezbytných aktualizací více než půl hodiny. Součástí instalace je i doplněk pro internetový prohlížeč McAfee SiteAdvisor, jehož integrace je však méně násilná než v případě doplňků Norton Internet Security. Balík nabízí ucelené řešení 10 v 1, ve kterém nechybí antivirová a antispywarová ochrana, firewall, ochrana hesel a přihlašovacích údajů a další bezpečnostní prvky. Doba kontroly byla u testovaného objemu průměrných 35 minut a zkontrolováno bylo 84 000 souborů. McAfee vám při běžném provozu ukousne až 75 MB. Licence dovoluje instalaci až na 3 počítače, což tento produkt řadí k nejlevnějším komerčním řešením.

Kaspersky Internet Security 2009

Kaspersky Internet Security 2009 je komplexním antivirovým řešením určeným především pro domácí uživatele. Kromě kvalitního antivirového programu, najdete v balíku i integrovaný anti-spamový modul a osobní firewall. Základní ovládací menu je rozděleno do čtyř skupin, Anti-Malware obsahuje základní ochranu systému a e-mailů, System Security ohlídá spouštěné programy, ochranu firewallu a proaktivní ochranu před neznámými hrozbami. Internetové bezpečí má na starosti třetí modul a spamový filtr obstará modul čtvrtý. Kaspersky je momentálně dostupný pouze v angličtině, česká verze by měla být dostupná během září tohoto roku. Potvrdila se i tradiční úspornost programu, během provozu ukusuje pouhých 20 MB paměti, při testování se zátěž nepřehoupne přes 40 MB a doba kontroly byla 40 minut

Norton Internet Security 2008 

Norton Internet Security 2008 nabízí ucelenou bezpečnostní výbavu, kromě antivirové ochrany je součástí balíku i Antispyware a Firewall, navíc s ochranou osobních dat (hesel a přihlašovacích údajů) v podobě internetového doplňku Identity Safe. Dalším bezpečnostním prvkem je phishingová kontrola Norton Antiphishing. Nepříjemná je dlouhá instalace a nekonečné stahování aktualizací prostřednictvím LiveUpdate. Integrace do systému může působit nepříjemně (výrazný panel v oznamovací oblasti a obtěžující panel v internetovém prohlížeči). Rychlost testování byla u tohoto programu na velmi dobré úrovni (23 minut), ovšem s vyšším zatížením paměti (75 MB). Během kontroly není zobrazován její procentuální průběh.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře