4.  10.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

MorseGen: Naučte se morseovku bezbolestně

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Každý zná nejznámější signál tři tečky, tři čárky, tři tečky, nicméně Morseova abeceda bývá neprávem ignorována. Naštěstí existuje řada programů, které s jejím procvičením pomohou.

V těchto dnes slaví 106. výročí zavedení signálu SOS pro urgentní pomoc, které v roce 1906 nahradilo původní CQD. Signál SOS, spojovaný s naléhavou žádostí Save Our Souls, určitě poznáte, jak jste na tom ale s ostatními znaky morseovky? Můžete si ji procvičit a své znalosti prohloubit například pomocí zdarma dostupného programu MorseGen.

gen.png
Hlavní okno programu MorseGen

Jednoduchým ovládáním programu se nenechte zmást, jelikož svými funkcemi řádně procvičí vaše mozkové závity. Základní princip je jednoduchý – na základě definovaných parametrů se generují sekvence znaků, které před jejich zobrazením MorseGen přehraje. Pomocí jezdce Spacing nastavte rychlost, prostřednictvím přepínače Practice Type zvolte druh způsob generován jednotlivých sekvencí a případně upravte kmitočet (Pitch) či hlasitost (Volume). Pak už jen stačí stisknout tlačítko Start a snažit se rozluštit kód, který má za sebou bohatou historii.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře