17.  10.  2012    Windows 8

Možnosti obnovení systému v nových Windows 8

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Funkce Refresh a Reset mají ve finálních Windows 8 poněkud krkolomnější názvy, nabízejí však praktické možnosti. Kterou z nich kdy správně zvolit a proč?

Mezi praktickými novinkami Windows 8, kterými se Microsoft snaží vyjít vstříc snazší práci a případné reinstalaci, najdete také dvojici funkcí, běžně nazývanou jako Refresh a Reset. V českých Windows 8 po jejich uvedení do prodeje tyto možnosti hledejte pod označeními Částečné obnovení a Všechno smazat a přeinstalovat Windows. Obě mají společného jmenovatele, slouží totiž pro obnovení nastavení Windows do dřívějšího stavu, nicméně v základním principu se od sebe odlišují.

06.png
Volba částečného obnovení počítače s popisem funkcí přímo ve Windows 8

Důvod jejich zavedení je jednoduchý – jednou z hlavních nočních můr je přeinstalování celého systému se zachováním dat, pro začínající uživatele se jedná o složitější překážku, pokročilejší zase lamentují nad časovou náročností a správnou ochranou důležitých souborů a složek. Funkce Částečné obnovení přeinstaluje operační systém, zachová ovšem uživatelská data v knihovnách a také aplikace Metra včetně jejich nastavení. Vše se zároveň provede v jednom jediném kroku.

Naproti tomu funkce Všechno smazat a přeinstalovat Windows nebude obnovovat uživatelská data, klepnutím na to správné tlačítko se tedy pročistí celý systém. Klasické desktopové aplikace mají rozdílnou architekturu, vývojáři nejsou svázáni konceptem Metro stylu, a tak se jich možnost obnovení netýká. Při této kompletní reinstalaci se smazáním všech dat pamatujte na to, že se kvůli bezpečnému mazání bude jednat o časově náročný proces.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

přístup k částečnému obnovení systému z ovládacích pannelů Tomáš 9.  3.  2014 12:55
částečné obnovení Tereza 14.  9.  2013 10:40
Přidat příspěvek Zobrazit vše