20.  11.  2012    Windows 8

Nastavení automatické defragmentace

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Občas se může defragmentace disku podle stanoveného plánu spouštět v nejméně vhodný okamžik, proto je dobré ji upravit. Jak ji zapnout na základě vlastních požadavků?

Defragmentace disku patří mezi jedny ze základních technik, kterými můžete ovlivnit výkon svého počítače. Je proto dobré, abyste ji prováděli pravidelně, přitom ale nejlépe v době, kdy s počítačem aktivně nepracujete – právě tyto požadavky si říkají o automatické spouštění defragmentace v požadované dny a hodiny.

Můžete k tomu využít buď standardní Plánovač úloh systému Windows, nebo elegantněji přímo nastavení nástroje Defragmentace disku. Po jeho spuštění tak v úvodním okně aktivujte položku Spouštět podle plánu a poté stisknutím tlačítka Změna plánu určete, kdy se má disk automaticky defragmentovat.

defr.png
Pro pokročilou defragmentaci můžete využít také specializované nástroje, například Defraggler

Čas nelze přesně určit, záleží totiž na různých okolnostech, které dokážou dobu trvání defragmentace ovlivnit. Jednou z nich je rychlost disku, při defragmentaci totiž systém Windows velice intenzivně přistupuje k různým oblastem pevného disku. Pokud tedy máte pomalejší disk (především s delší dobou náhodného přístupu), prodlouží se také celá defragmentace. Velký vliv má i stupeň fragmentace – čím víc je disk fragmentován, tím déle defragmentace potrvá.

Tip navíc: Pamatujte na to, že defragmentace nemá význam u SSD disků nebo flash disků, ale pouze klasických pevných disků.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře