3.  8.  2007    Windows XP

Nastavení sdílení ve Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chtěli byste ostatním uživatelům počítače zpřístupnit vybrané soubory uložené ve vašich osobních složkách, případně máte počítač zapojený do sítě a přejete si, aby byly určité složky přístupné i z ostatních počítačů? Není nic jednoduššího, stačí provést správné nastavení sdílení .

1Pokud máte ve vašem uživatelském profilu uložené určité soubory, které byste si přáli zpřístupnit ostatním uživatelům vašeho počítače, uděláte to nejlépe tak, že dané soubory zkopírujete do složky Sdílené dokumenty. Tuto složku naleznete ve složte Tento počítač a ve výchozím nastavení do ní má povolený přístup každý uživatel. 2Jestliže je váš počítač zapojený do domácí počítačové sítě, možná byste ocenili, kdybyste mohli jednoduše z kteréhokoliv počítače získat přístup do vybraných složek na daném pevném disku. Na vybranou složku, jejíž sdílení si přejete nastavit, klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Sdílení a zabezpečení. 3Ve zobrazeném okně zatrhněte volbu Složka sdílená v síti a do políčka níže vepište libovolný název této sdílené položky. Chcete-li uživatelům povolit měnit soubory uložené v této složce, aktivujte možnost Povolit uživatelům v síti měnit mé soubory. Pro uložení nastavení stiskněte OK. 4Ve Windows XP Professional je možné kromě tohoto okna se základními předvolbami sdílení nastavit zobrazování dialogu s rozšířenými možnostmi. Ve Windows XP Home Edition toto nastavení není možné. 5V libovolné složce přejděte do nabídky Nástroje, Možnosti složky a klepněte na kartu Zobrazení. V seznamu Upřesnit nastavení zrušte zatržení u položky Použít zjednodušené sdílení souborů a klepněte na tlačítko OK. 6Pro podrobné nastavení sdílení zobrazte vlastnosti vybrané složky a přejděte na kartu Sdílení. Klepnutím myší vyberte možnost Sdílet tuto složku, zadejte požadovaný název sdílené položky, krátký komentář a případně navolte omezení počtu uživatelů. Pro uložení provedeného nastavení stiskněte tlačítko OK. 7Pokud je k vašemu počítači připojena tiskárna, kterou byste si přáli sdílet s uživateli ostatních počítačů v síti, klepněte na tlačítko Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Tiskárny a faxy. 8Na vybranou tiskárnu klepněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte možnost Sdílení. V otevřeném okně klepněte na položku Sdílet tuto tiskárnu, do políčka níže vepište požadovaný název sdílené položky a klepněte na tlačítko OK.
TIP: Přejete si zobrazit náhled na to, jak budou obsah vašeho počítače vidět ostatní uživatelé v síti? Spusťte Průzkumníka Windows, do řádku Adresa vepište adresu ve tvaru \\nazevpocitace (pro zadání obráceného lomítka použijte klávesovou kombinace pravý Alt + Q) a stiskněte klávesu Enter. Název vašeho počítače zjistíte stisknutím klávesové zkratky Win + Pause na kartě Název počítače.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře