7.  5.  2007    Windows XP

Nastavení zvuku ve Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Zvuková karta a reproduktory již v dnešní době neodmyslitelně patří ke každému počítači. Aby byl zvuk linoucí se z reproduktorů při poslechu hudby, hraní her nebo i při běžné práci s počítačem naprosto dokonalý, můžete si nastavení zvuku prostřednictvím ovládacího panelu Zvuky a zvuková zařízení upravit zcela podle vašich představ.

1Klepněte na tlačítko Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Zvuky a zvuková zařízení. Pokud si přejete upravit nastavení hlasitosti vašeho počítače, táhněte tímto posuvným jezdcem požadovaným směrem. 2Pro rychlejší a pohodlnější ovládání hlasitosti zatrhněte možnost Umístit ikonu hlasitosti na hlavní panel a stiskněte tlačítko Použít. Pokud na ikonu Hlasitost Oznamovací oblasti klepnete levým tlačítkem myši, objeví se malé táhlo, pomocí něhož můžete snadno nadefinovat hlasitost. 3Jestliže budete chtít zvuk úplně ztlumit, použijte k tomu zatržení položky Ztlumit buď v tomto okénku nebo v okně Zvuky a zvuková zařízení. Pro zobrazení ovládacího panelu Celková hlasitost poklepejte na ikonu Hlasitost levým tlačítkem myši nebo stiskněte tlačítko Upřesnit. 4Stiskněte tlačítko Hlasitost reproduktorů. Otevře se nové okno, kde můžete upravit úroveň hlasitosti všech reproduktorů, které jsou připojeny ke zvukové kartě. Jestliže si přejete posouvat všechny posuvné jezdce společně, zatrhněte ve spodní části okna možnost Posouvat všechny ukazatele najednou. 5V části Nastavení reproduktorů klepněte na tlačítko Upřesnit a zůstaňte na kartě Reproduktory. Z nabídky ve spodní části okna vyberte typ reproduktorů, které jsou připojeny k vašemu počítači. 6Po označení některé položky se v horní části okna zobrazí náhled na zapojení vybraných reproduktorů. Jestliže jste s nastavením spokojeni, stiskněte pro uložení provedeného nastavení a uzavření tohoto okna tlačítko OK. 7Ve výchozím nastavení Windows je mnoho akcí (například spuštění operačního systému, zahájení navigace, zobrazení chybového hlášení, vysypání koše atd.) doprovázeno systémovým zvukem. Předdefinované zvuky je možné změnit, případně je přiřadit jiným akcím či je úplně vypnout. 8V okně Zvuky a zvuková zařízení přejděte na kartu Zvuky a v nabídce Události programů klepněte na vybranou akci levým tlačítkem myši. Jestliže chcete přehrát přiřazený zvuk, použijte k tomu tlačítko Přehrát. 9Pokud si k označené akci přejete nastavit jiný zvuk, vyberte jej z nabídky Zvuky. V případě, že daný zvuk chcete deaktivovat, zvolte ze stejné nabídky možnost (žádné). 10Pro ozvučení uvedených akcí můžete použít libovolné zvuky ve formátu WAV, které máte uložené na pevném disku. Pro jejich vybrání stiskněte tlačítko Procházet, vyhledejte požadovanou složku a na vybraný zvuk poklepejte levým tlačítkem myši.
TIP: Přáli byste si všechny systémové zvuky deaktivovat? Otevřete složku Ovládací panely, poklepejte na ikonu Zvuky a zvuková zařízení a přejděte na kartu Zvuky. Z nabídky Zvukové schéma zvolte možnost Bez zvuku a stiskněte tlačítko OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 8

Poslední komentáře Komentáře

zvuk Mirka 20.  9.  2012 10:29
Re: nic Honza 1.  12.  2011 19:25
Re: ZVUK david 13.  9.  2011 18:56
Re: ZVUK david 13.  9.  2011 18:56
Re: nic th 19.  4.  2010 21:15
Přidat příspěvek Zobrazit vše