1.  6.  2012    Windows 7

Nechte příkazový řádek dokončit vaše příkazy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času většina uživatelů musí zabrousit do příkazového řádku a opakovaně vkládat různé příkazy. Abyste tytéž povely zbytečně neopakovali, můžete listovat historií. Jak na to?

Pro jednoduché příkazy, kam patří například obligátní cls, cd.. a jim podobné, samozřejmě není zapotřebí listovat dřívější historií, jelikož jejich zápis zabere minimum času. Opakované psaní dlouhých příkazů však dokáže zabrat čas, tím spíš, jde-li o složité varianty s přesměrováním vstupů a výstupů, filtrování výsledků atd. Využijte proto v příkazovém řádku možnost automatického dokončení a listování historií:

  • Automatické doplnění části – stačí, když vložíte část původního příkazu, jenž jste již dříve použili, a stisknete klávesu F8. Windows automaticky doplní celý příkaz podle dřívějšího zadání.
  • Procházení šipkami a historie – pomocí kurzorových kláves nahoru a dolů můžete listovat zadanými příkazy, požadovaný spustíte klávesou Enter. Pro přehlednější zobrazení navíc můžete stisknout klávesu F7, která zajistí zobrazení přehlednější seznamové nabídky s příkazy.
hist.png
Historie použitých příkazů s možností listováníDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře