11.  5.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Nejlevnější benzín? Najděte si spolujízdu online!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Kolísající ceny pohonných hmot nutí pravidelné cestující hledat alternativy. Vlak, autobus, nebo kolo jsou sice možnostmi, komfort auta ale nenahradí. Najděte si spolujízdu.

Tento článek čerpá z dřívějšího obsahu populární rubriky Kde hledat, kterou najdete v časopisu Computer. Kromě ní na vás každé dva týdny čekají tuny aktuálních recenzí, srovnávacích testů a návodů!

Autostop.cz

Možná, že už vás podobná situace také potkala – potřebujete se rychle dopravit na určené místo a už jste nesehnali lístek na vlak ani na autobus? Nebo jste nečekaným způsobem přišli o své poslední úspory a nemáte se jak dostat domů? Anebo naopak, čeká na vás daleká cesta do zahraničí a nechce se vám cestovat samotnému? Pak můžete zkusit své štěstí jako řidič či jako spolujezdec například na internetovém portálu Autostop.cz. Přestože jinak autostop zavání nejen dobrodružstvím, ale také problémy, je v dnešní době pro svou flexibilitu, rychlost a finanční nenáročnost velmi často vyhledávaným způsobem cestování. Součástí zmíněného webu je proto i diskusní fórum, které není od věci si před cestou alespoň prolistovat, abyste se poučili z chyb a zkušeností vám podobných cestovatelů. Nám pak už nezbývá než popřát klidné řidiče, férové spolucestující a hlavně všem bezpečný dojezd.

_autostop.png
Stránky Autostop.cz patří mezi velice aktivní servery s nabídkou spolujízdy

Spolujizda.cz

Aktuální nabídku pro společné cestování nejen po naší zemi, ale i v zahraničí poskytují internetové stránky na adrese Spolujizda.cz. Přestože za svou cestu nějakou tu korunku zaplatíte, může vás uklidnit fakt, že necestujete s někým neznámým. Každý řidič i spolujezdec je poskytovatelem této služby pečlivě evidován.

Jizdaspolu.cz

Ať už vás čeká jednorázová cesta nebo jezdíte svou trasu pravidelně, najděte si spolujezdce či svého řidiče na Jizdaspolu.cz. Nejen, že se vám sníží cestovní náklady, ale cesta vám i rychleji a veseleji uteče. Navíc se vám tento způsob dopravy může vyplatit zejména při pravidelných cestách do zaměstnání.

Spolujizda.com

Bezplatný inzertní server, zaměřený na spolucestování po všech zemích našeho kontinentu, je umístěný na internetové adrese Spolujizda.com. Kromě nabídky a poptávky cest je součástí webu je také diskusní fórum a návštěvní kniha, v níž se můžete podělit o své zkušenosti se spolujízdou i s ostatními zájemci.

_spolujizdaCOM.png
Spolujizda.com představuje další z mnoha webů pro hledání spolujízdy online

Spolucestovani.cz

Rádi byste na dovolenou nebo nějakou dobrodružnou cestu a nemáte k sobě žádného parťáka? Pak nahoďte své plány do placu například na Spolucestovani.cz a třeba se vám poštěstí najít nejenom vám podobného dobrodruha, ale získat také bližší informace od cestovatelů, kteří již podobnou cestu před vámi podnikli.

Servus.sk

Příznačný název slovenského internetového portálu, specializovaného na spolujízdu baťůžkářů a stopařů, hledejte na webové adrese Servus.sk. Vybírat si můžete podle cílové cesty, data odjezdu, regionů či jiných požadavků. Výjimkou není ani cestování s vybranými řidiči.

Jeduzakorunu.org

Nevíte, co s volným časem? Pak se podívejte na aktuální nabídku autostopu a spolucestování na Jeduzakorunu.org a vyrazte poznávat další krásná místa naší planety. Než se však rozjedete do různých koutů Evropy, nezapomeňte si propočítat, jakou sumu vás bude takovýto špás přibližně stát.

Další weby pro autostopaře a spolucestovatele:

Cestujte si bez omezení: Jestli jste dosud nekápli na to správné spojení do vaší cílové destinace, internetová adresa www.spolujizda.eu to může všechno změnit.

Po Evropě bez jízdenky:Než se rozhodnete koupit si lístek do nepohodlného autobusu či vlaku, projděte si internetové stránky www.autospolujizda.cz, zda vás některá z nabídek náhodou neosloví.

Zásady stopování: Předtím, než se rozhodnete stoupnout si s papírovou cedulí na okraj silnice, tvůrce internetových stránek dusan.pc-slany.cz/stop vám nabídne ohledně stopování pár dobře mířených rad.

Poslechněte si životní zkušenosti a osudy druhých: Poznejte nové, zajímavé lidi trochu netradičním způsobem. Využijte k tomu například webové adresy stopem.kvalitne.cz.

Slovenskem snadno a zdarma: Jakmile se na Slovensko dostanete, internetové stránky www.portal.sk/autostop vám mohou pomoci ve vašem dalším cestování.

Světem křížem krážem: Na internetové adrese stopem.dopravit.cz si vyberte další cíle svých cest. Při výběru vám mohou mimo jiné pomoci webové kamery.

Výhodné cestování nejen pro studenty: Bezplatný internetový portál autostopu, ukrytý pod adresou www.stopar.sk nabízí výjezdy a příjezdy od a k našim východním sousedům. 

Odkud kam a zpátky: Závěrečnou tečkou za výčtem zajímavých adres pro baťůžkáře a autostopaře může být například www.spolujizda.net.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře