25.  7.  2012    Windows 7

Neposedné asociace: Opravte přidružení programů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže se vám soubory začnou otevírat v jiném programu, musíte změnit nastavení v Ovládacích panelech. Zvolíte si tak přesně tu aplikaci, kterou chcete používat.

Při instalaci programů se můžete setkat s tím, že dojde ke změně asociace neboli takzvaného přidružení. Problém je na první pohled jednoduchý, soubory určitého typu se začnou otevírat v jiném programu, než na jaký jste doposud byli zvyklí. Naštěstí můžete zjednat nápravu pomocí nabídky Start, ve Windows 7 proto otevřete odpovídající dialog, a to prostřednictvím příkazu Start | Výchozí programy | Přidružit typ souboru nebo protokol k programu.

Jednotlivé sloupce v právě otevřeném dialogu prozrazují hodnoty Název (označení přípony souboru, ke kterému se váže některá asociace), Popis (slovní popis daného typu souboru) a nejdůležitější Aktuální výchozí (právě používaný výchozí program, který se automaticky spouští pro otevření daného typu souboru).

asoc.png
Konfigurace výchozích programů v Ovládacích panelech Windows

Pokud chcete změnit asociaci některého ze souborů, klepněte na jeho řádek levým tlačítkem myši a poté stiskněte tlačítko Změnit program. Nyní máte možnost vybrat buď některou z dříve nainstalovaných aplikací, nebo libovolnou jinou aplikaci standardním procházením pevným diskem počítače.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Jak nastavit asociaci aby se spustil program s určitým parametrem Honza 4.  11.  2013 22:14
+ Tomi 25.  7.  2012 14:53
Přidat příspěvek Zobrazit vše