11.  11.  2010    Windows 7  |  Windows Vista

Nezatracujte Koš a zkuste méně známé možnosti

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Koš systému Windows nepředstavuje pouze dočasné bezpečné úložiště smazaných dat, ale nabízí také některé základní možnosti nastavení a detailní volby. Poradíme vám, jak na ně.

Jednou z možností nastavení Koše je například určení maximální velikosti dat, která se do koše po smazání vejdou. Výchozí kapacitu koše určí přímo systém, sami však můžete definovat požadovanou hodnotu, a to následujícím způsobem:

  1. Na ikonu Koše klepněte pravým tlačítkem myši.
  2. Z místní nabídky zvolíte příkaz Vlastnosti.
  3. Na záložce Obecné v sekci Vlastní velikost vepište požadovanou velikost koše v MB.
  4. Uložte provedené změny.

Jak soubory vůbec nevyhazovat do Koše?

Systém Windows při běžném mazání souborů a složek data ve skutečnosti z disku neodstraňuje, pouze přemisťuje do Koše. Abyste pro okamžité úplné smazání nemuseli současně mačkat klávesy Shift + Delete, můžete Koš nastavit tak, že vlastně nebude mít využití, data se budou okamžitě mazat. Na ikonu Koše na ploše klepněte pravým tlačítkem myši a poté zvolte příkaz Vlastnosti | Nepoužívat odpadkový koš – po smazání soubory okamžitě odstranit.

022.png
Vlastnosti Koše ve Windows

Kde se Koš vlastně nachází?

Koše jsou zvláštní složky, které najdete na každém pevném disku. Do těchto složek se umísťují soubory a složky po svém smazání, vysypání Koše se pak vlastně rovná jejich dalšímu smazání, tentokrát ze složky Koše. Pokud z místní nabídky Koše na ploše zvolíte příkaz Vlastnosti, můžete na záložce Obecné nalézt seznam všech dostupných pevných disků. U každého disku v seznamu vidíte jeho kapacitu, po zvolení klepnutím levým tlačítkem myši můžete určit maximální možnou velikost koše na každém z nich.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře