21.  9.  2011    Internet  |  Ostatní  |  Vyzkoušejte

Nudí vás vzhled Facebooku? Známe fígl, jak jej změnit!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na Facebooku je kupa stránek, které slibují změnu pozadí či celého barevného ladění. Většinou nic nezískáte, maximálně se v počítači ustájí nějaký trojský kůň. Jak tedy na to?

Seznámíme vás s rozšířením pro Firefox a Chrome, které vám umožní změnit vzhled nejen Facebooku, ale i Wikipedie, YouTube či Last.fm a dalších serverů. Stylish je doplněk do prohlížeče, který vám dovolí použít vlastní kaskádové styly (CSS) namísto těch, které určitá stránka využívá běžně. Vybrat si můžete z obsáhlé galerie různých témat, či si napsat téma vlastní, pokud ovládáte jazyk CSS.

jnp.png
Stránka Jak na počítač na Facebooku po nahrání nového vzhledu

Velmi jednoduché je použití nějakého již vytvořeného vzhledu. V seznamu kategorií na stránce Userstyles.org si vyhledáte webový server, jehož vzhled chcete změnit. Těch zde máte k dispozici kolem padesáti, avšak nečekejte, že tu naleznete nějaký český portál. Po zvolení serveru se proklikáte galerií různých témat a poté jej kliknutím nainstalujete (tlačítko Install with Stylish).

V případě většího počtu nainstalovaných témat by se vám určitě hodilo je nějakým způsobem spravovat. Instalace nového tématu totiž neznamená, že by se vypnulo to dřívější, témata se tak mohou navzájem ovlivňovat.

styly.png
Ve Správci doplňků ve Firefoxu můžete spravovat i svá nainstalovaná témata.

Po instalaci tohoto doplňku (verzi pro Firefox naleznete zde a pro Chrome zde) se vám v případě Firefoxu přidá do Správce doplňků nová položka s názvem User Styles. A v Chrome se vám na liště vedle adresního řádku zobrazí nová ikona s logem doplňku Stylish. Zde můžete jednotlivá témata zapínat a vypínat (tlačítky Zakázat a Povolit, resp. Disable a Enable) případně i Upravit (Edit).

K úpravě, a stejně tak k napsání nového rozšíření, zde můžete využít jednoduchý textový editor. K tomu však potřebujete znát jazyk CSS, který není nijak složitý. Vzhled svého Facebooku máte nyní upraven a můžete se pustit do úpravy dalších vámi oblíbených stránek. Nezapomeňte však, že veškeré změny proběhly ve vašem počítači, nečekejte proto, že vaši přátelé uvidí váš profil nějak jinak.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 9

Poslední komentáře Komentáře

i opera to podporuje Vlastík 22.  9.  2011 19:27
addon Shadey 22.  9.  2011 16:14
Better Facebook lopaticak 22.  9.  2011 14:53
Re: Len pre mňa Mishack 22.  9.  2011 13:40
Re: Len pre mňa Libb 22.  9.  2011 11:59
Přidat příspěvek Zobrazit vše