10.  5.  2012    Ostatní

Odebrání zbytečných souborů pro začátečníky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Abyste nemuseli procházet každou složku a vyhledávat, které soubory již nejsou zapotřebí, můžete využít výchozího nástroje přímo ve Windows 7. Poradíme vám, jak na to.

Nejen v naší poradně Jak na počítač se průběžně objevují dotazy, jak bezpečně pročistit Windows, aby se uživatelé nemuseli bát o svá data. K dispozici je ve výchozí instalaci Nástroj pro čištění, který najdete v Ovládacích panelech a díky němuž můžete rychle odhalit například dočasné soubory Windows, prohlížeče nebo již nepotřebné záložní soubory. Pro vyčištění systému postupujte následovně:

  1. Následujte příkaz Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení.
  2. V sekci Nástroje pro správu levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Uvolnit místo na disku.
  3. Pokud budete dotázáni, zvolte, zda si přejete vymazat pouze svá přebytečná data (Pouze moje soubory) nebo všech uživatelských účtů (Soubory od všech uživatelů v tomto počítači).
  4. Zvolte jednotku (nejčastěji C:\) a stiskněte tlačítko OK. Systém automaticky vyhledá nepotřebné soubory a výběrem pak můžete libovolné z nich smazat.
cist.png
Odkaz pro čištění přebytečných souborů v Ovládacích panelech

Tip navíc: Výchozí nástroj čištění systému Windows 7 slouží hlavně pro rychlé odebrání některých souborů. Pro kompletní čištění samozřejmě můžete využít CCleaner, FCleaner nebo další oblíbené nástroje zdarma.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře