27.  10.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Online hry: Zahrajte si teď hned, bez instalace

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže si čas od času chcete zahrát hru jen na chvíli, bez zdlouhavé instalace a kopírování mraků gigabajtů, potěší vás flashové výtvory a hry pro Facebook. Kde je hledat?

Mezi hlavní výhody flashových her patří minimální hardwarové nároky, plně vystačíte s webovým prohlížečem. Od toho se samozřejmě odvíjí také střízlivější grafika, nesmíte tedy čekat texturami vyzdobená prostředí a precizně renderované světy. Často je to ale lepší, tvůrci flashových a facebookových her se nemohou schovat za pozlátka a musí nabídnout opravdu maximální zábavu.

Jak vlastně flashové hry fungují? Tvůrci je naprogramují právě pro flashový přehrávač, který je pak formou objektu vložen přímo do webové stránky. Jde tedy o kus programového kódu jako ve kterémkoliv jiném případě, pouze práce s ním je z vašeho pohledu mnohem přímočařejší. Některé weby dokonce mohou nabízet uložení vloženého objektu jako samostatného souboru do počítače, takže pak pro budoucí spuštění nemusíte být ani připojeni k internetu.

Hezky česky pro každého

Jedním z největších webů s flashovými hrami je www.miniclip.com, který má za sebou bohatou desetiletou historii a pravidelně se drží na předních místech nejoblíbenějších internetových heren. Nabízí velmi široké spektrum typů her, od jednoduchých oddechovek přes hry logické, sportovní či akční až po náročné strategické hry, které může hrát i více hráčů najednou. Seznam je podle typu rozdělen do různých kategorií a následně přehledně abecedně seřazen.

Jestliže upřednostňujete weby s českým rozhraním, a tedy si takto rádi usnadníte výběr, nesmíte z tuzemských zástupců minout FlashFun. Na odpovídající adrese www.flashfun.cz si populární flashovky opět zahrajete zcela zdarma, kromě rozcestníku a odkazů na jednotlivé z nich zde naleznete také recenze a podrobné představení. Sami si vyberte, z jaké kategorie si hru chcete zahrát, případně se řiďte detailním hodnocením redaktorů. Výhodou webu je přehlednost a široká nabídka her všech žánrů.

02ff.png
FlashFun vám nabídne obrovské množství her různých žánrů

Další z mnoha internetových heren najdete na velice snadno zapamatovatelné adresewww.mojehry.cz. Některé zde nabízené hry si provozovatelé stránek sami tvoří, na jiné pouze odkazují. Online herna vás například přepojí na některý jiný server, což však jistě není překážkou. Pokud se nechcete probírat přehledným katalogem, můžete se nechat inspirovat seznamem nejhranějších her nebo těch naposledy přidaných. Ze široké nabídky si určitě vyberete, jak svou dlouhou chvíli zkrátit.

Luštění, super hry a Facebook

V posledních letech se velmi rozšířila logická hra jménem Sudoku, kterou vám pravidelně v offline verzi nabízíme i v našem časopise. První český Sudoku server na svých stránkách www.sudokuonline.cz přináší všechny základní informace o této hře, ajelikož se jedná pouze o hru s čísly a existuje v ní obrovské množství číselných kombinací, ani ten nejvášnivější hráč se nemusí bát, že by brzy neměl co dělat.Pozornost z českých webů zaslouží také www.lusk.cz, jehož stránky mají název Luštění křížovek. Čekají zde na vás různé křížovky pro každý den!

03lusk.png
Luštění křížovek patří mezi nestárnoucí zábavy, potěší i v počítačovém zpracování

Konečně na povedených internetových stránkách www.superhry.cz naleznete široký výběr z mnoha počítačových her. Bojové, erotické, karetní, závodní či postřehové, stačí si jen vybrat, jakým způsobem využijete svůj volný čas. A chcete-li si na plochu svého monitoru umístit nějaký pěkný obrázek, přináší tento server také velké množství pohledných tapet.

V případě facebookových her máte výběr velice usnadněn. Přehled těch, které jsou právě dostupné, najdete na stránce www.facebook.com/apps, kde pak v levé části následujte odkaz Hry. Zobrazí se vám seznam her, a to s detailními popisy. Samozřejmě existují také weby, které roztříštěné odkazují na vybrané z nich, nicméně ucelený katalog najdete na uvedené adrese. A co právě na Facebooku frčí? Vyzkoušejte Texas HoldEm Poker, Mafia Wars nebo například Restaurant City.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Re: Supergames hrajete tu taky ? Bobb1 24.  9.  2013 19:37
Supergames hrajete tu taky ? katka 30.  3.  2012 14:16
Re: dark jsamalkuo 3.  11.  2011 20:15
dark ewe 28.  10.  2011 12:02
Přidat příspěvek Zobrazit vše