10.  1.  2012    Windows 7  |  Vyzkoušejte  |  Programy

OpenWith.org: V čem jen ten soubor otevřít?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Existuje řada málo známých typů souborů, u kterých možná nevíte, v jaké aplikaci je otevřít. Pak se bude hodit užitečný nástroj OpenWith.org, který vám poradí.

V operačních systémech Windows můžete sami určit, v jaké aplikaci se budou soubory určitého typu otevírat. Zvlášť užitečné je to například u multimediálních souborů, které jste možná zvyklí přehrávat v určité oblíbené aplikaci. Pokud si například přejete, aby se všechny soubory s příponou .AVI automaticky otevíraly v programu VLC Media Player, je potřeba mezi tímto souborem a aplikací nastavit v systému příslušnou asociaci.

Často mohou existovat neznámé typy souborů, u kterých vám ani operační systém neporadí, v čem je otevřít. V tom případě zkuste použít služby nástroje OpenWith.org. Součástí instalace i volitelný doplněk MightyMax 2009. Pokud jej instalovat nechcete, zrušte příslušné zatržítko v instalačním okně.

_01.png
Místní nabídka s možností zobrazení informací o typu souboru

Program OpenWith.org není klasickou aplikací. V operačních systémech Windows se totiž rovnou integruje do místní souborové nabídky. Pokud narazíte na soubor, který není asociován s žádnou konkrétní aplikací, a není tudíž jasné, v čem se má soubor otevřít, klepněte na soubor pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz OpenWith.org – How do I Open This?. Otevře se samostatné okno programu, ve kterém vám program nabídne vhodné programy, ve kterých můžete soubor otevřít.

_11.png
Možnosti zobrazení vybraného souboru DXF

Pokud již máte nabízený program nainstalovaný v počítači, objeví se u něj příznak Installed a můžete v něm soubor rovnou spustit. V opačném případě vám program OpenWith.org nabídne možnost na jeho stažení pomocí tlačítka Download.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 12

Poslední komentáře Komentáře

Re: Volitelný doplněk theseus 22.  1.  2012 19:19
Re: virus Mysel_1 12.  1.  2012 14:40
Volitelný doplněk dedek2 11.  1.  2012 18:36
Re: ja se ptám googlu Pepa 11.  1.  2012 15:42
Vestavěno rypec 11.  1.  2012 15:25
Přidat příspěvek Zobrazit vše