31.  1.  2011    Internet

Osvědčené finty pro Windows Live Messenger

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud používáte Windows Live Messenger, nejspíš nemáte problém s jednoduchou správou kontaktů a zasíláním zpráv. Prozradíme vám však i některé další, často méně známé rady.

Windows Live Messenger patří mezi nejčastěji používané součásti balíku Live Essentials 2011, kromě základní komunikace však nabízí i některé další možnosti a úpravy. Následující tipy vás provedou vybranými z nich.

1. Respektujte soukromí ostatních

Pamatujte na slušné vychování, a pokud má někdo nastaven stav Nerušit, opravdu byste mu neměli psát zprávu s dotazem, jak se právě má. Vám by se jistě také nelíbilo, kdyby vám některý uživatel posílal zprávy přímo uprostřed rozkoukaného filmu nebo rozehrané počítačové hry. Pokud základní pravidlo slušnosti porušíte, může vaše další zprávy kontakt do budoucna kdykoliv blokovat.

2. Dejte si pozor, co ostatním odhalujete

Doporučujeme pořádně projít nastavení Windows Live Messengeru a uživatelského profilu. Některé funkce (typicky například volba pro zobrazení přehrávaných videí a hudby ve Windows Media Playeru) dokážou občas přímo u vašeho kontaktu zobrazit informace, které byste všem známým vyzrazovat nechtěli. To samé platí i ve spolupráci s dalšími Live službami, kdy se mohou automaticky zobrazovat upozornění na nové soubory a komentáře v rámci SkyDrive. Vše je dobré pro kompletní komunikaci a spolupráci online, nicméně někdy to může obtěžovat.

info.png
Oblast s novinkami: Zjistěte si, co všechno se o vás zobrazuje ostatním

3. Automatická oprava chyb

Windows Live Messenger čas od času může překvapit některou chybou, k níž je připojen nic neříkající kód. Jestliže nechcete hledat význam číselného označení a pátrat po možnostech nápravy, nabízí se vám k dispozici povedený pomocník Messenger Error Fixer, který se zaměřuje na automatickou opravu. Použití je velice jednoduché: stačí stáhnout spustit a nechat vše tiše automaticky opravit.

4. Posílejte také soubory

Jakmile máte otevřené okno s konverzací s vybraným kontaktem, můžete kromě textu posílat také libovolné soubory. Často je to snazší cesta, než kdybyste volili stejný postup v rámci e-mailu. Stačí, abyste v hlavní nabídce okna s konverzací následovali odkaz Soubory | Odeslat jeden soubor nebo fotografii. Pak již pouze nalistujte daný soubor ve svém počítači a vyčkejte na přijetí uživatelem.

5. Vkládejte obrázky ze schránky

Než abyste zdlouhavě popisovali nějaký obrázek, můžete jej přímo pomocí Windows Live Messengeru zaslat požadovanému příjemci. Nemusí se přitom jednat o statické nalistování a odeslání postupem, který již byl představen, ale také přímé zobrazení pomocí okna konverzace. Obrázek uložte do schránky a v okně s konverzací pak již jen stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + V pro jeho vložení. Příjemce takovýto obrázek může velice snadno zobrazit i bez toho, aby jej separátně ukládal do svého počítače.

6. Jak na rychlé volání funkcí z webu

Pokud vytváříte vlastní webovou stránku, můžete do ní zahrnout odkazy s akcemi pro svůj profil ve WLM. Tak například odkazem href="msnim:add?contact=uzivatel@domena.cz" si vás kdokoliv po klepnutí na něj může přidat mezi své kontakty, podobně pro rychlé psaní zpráv v okně WLM stačí použít href="msnim:chat?contact=uzivatel@domena.cz". A jestliže byste raději zahrnuli odkaz pro hovor s videem, použijte href="msnim:video?contact=uzivatel@domena.cz". Text uzivatel@domena.cz všude samozřejmě značí vaši e-mailovou adresu, pod kterou jste ve WLM registrovaní.

7. Zjistěte, kdo si vás přidal do kontaktů

Zajímá vás, kdo si vás jako uživatele přidal mezi své kontakty pro případnou koverzaci? Pro rychlé zjištění seznamu uživatelů, kteří vás mají mezi svými kontakty ve WLM, následujte odkaz Nástroje | Možnosti | Ochrana osobních údajů | Zobrazit.

8. Prolomení hesla

Stejně jako je tomu u všech jiných hesel, začali tvůrci programů pro jejich lámání (nebo vznešeně řečeno rekonstrukci) zkoušet i Windows Live Messenger. Obecně vám největší nebezpečí lokálního prolomení přihlašovacího hesla hrozí v případě, kdy využíváte automatického přihlášení, a tedy máte předvyplněno uživatelské jméno a heslo. Jedním z placených programů, který uživatelské jméno a heslo odhalí během okamžiku, je například Password Recovery for MSN. Jedná se o program, s jehož pomocí musíte mít přístup do systému, dovoluje totiž pouze lokální prolomení - načtení ze souboru s profilem.

reco.gif
Ukázka obnovení hesla pomocí plné verze nástroje Password Recovery for MSN

9. Nepřehánějte to se smajlíky

Obohacení textu o takzvané smajlíky je populární nejen v rámci instant messagingu, nicméně právě zde hraje nezastupitelnou roli při vyjadřování emocí. Měli byste je však vkládat pouze do neformální komunikace a v těch případech, kdy se můžete zaručit za pochopení druhou stranou. Není nic horšího, než chybná interpretace textu neporozuměním tomu či onomu smajlíku – nezapomínejte totiž, že smajlík přeci jen nedokáže nahradit přesnou intonaci hlasu, kterou byste jinak nejlépe vystihli v mluveném slově.




X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 13

Poslední komentáře Komentáře

Re: boha jeho aldik 2.  2.  2011 13:01
Re: boha jeho Tom_82 2.  2.  2011 8:50
boha jeho aldik 1.  2.  2011 14:57
Re: Messanger vs. ICQ Paia 1.  2.  2011 14:28
Re: Messanger vs. ICQ rados100 1.  2.  2011 13:34
Přidat příspěvek Zobrazit vše