19.  10.  2009    Windows 7

Ovládněte s námi revoluční Windows 7!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Oficiální uvedené nové verze systému Windows se kvapem blíží, každý den vám proto v tomto týdnu přineseme praktické představení novinek. Jak z Windows 7 získat maximum?

Systém Windows 7 bude za pár dní oficiálně představen a uvolněn ve své finální verzi, nicméně již dlouhou dobu uživatelé testují průběžná vydání. Ohlasy jsou vesměs kladné, po odmítavých postojích vůči Windows Vista jde o takovou malou revoluci. Tento týden, který se ponese ve znamení Windows 7, tedy na webu Jak na počítač věnujeme právě praktickým postupům pro zvládnutí jejich nových funkcí. Již dříve jsme se na některé zaměřili, dnes proto nabízíme jejich ucelený rozcestník:

Windows 7 Taskbar: Hlavní panel prakticky

Hlavní panel se stal nedílnou součástí Windows, nabízí všechny důležité možnosti pro práci s okny a programy. Jaké inovace přináší Windows 7? 

Windows 7 Libraries: Možnosti práce s knihovnami

Novinkou Windows 7 oproti dřívějším verzím jsou knihovny, v anglickém originále Libraries. Díky nim můžete velice snadno organizovat hudbu, filmy dokumenty a kterékoliv jiné soubory.

069.png
Nová knihovna, do které je možné přidat odkazy na data

Windows 7 Action Center: Nové centrum zabezpečení

Nově vzniklé Centrum akcí (Action Center) ve Windows 7 kombinuje některé nástroje pro správu, především nahrazuje původní Centrum zabezpečení. Jaké jsou jeho možnosti?

Windows 7: Staronová ochrana dětí

Mezi novinky Windows Vista patřily rozšířené možnosti blokování obsahu a zamezení přístupu k počítači v určitých dnech i hodinách. Odpovídající inovace se přenesly také do Windows 7.

Trendy Windows 7: Jedna klávesa vládne všem

Klávesa Windows se stala nedílnou součástí všech standardních klávesnic, poradíme vám, jak ji na maximum využít v nadcházejícím systému Windows 7.

Rychlotip: Nastavte přísnost UAC ve Windows 7

Řízení uživatelských účtů (UAC) se prvně objevilo ve Windows Vista, kde však řadě uživatelů způsobilo spíše vrásky na čele. Jak na detailnější nastavení ve Windows 7?

Windows 7: Úprava ikon oznamovací oblasti

Nadcházející systém Windows 7 pozměnil zobrazení ikon a dalších v prvků v pravém dolním rohu. Jak na jejich přizpůsobení, zapnutí nebo vypnutí jednotlivých z nich?

006.png 
Možnosti nastavení zobrazení systémových ikon v oznamovací oblastiX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 35

Poslední komentáře Komentáře

Re: Revolucny? optimi 24.  12.  2010 23:52
Re: Revolucny? optimi 24.  12.  2010 23:41
Re: Klasická nabídka start LaraX 3.  12.  2009 13:03
Re: Važte slova. kelley 25.  10.  2009 15:12
Re: Revoluční Michal 20.  10.  2009 12:10
Přidat příspěvek Zobrazit vše