29.  9.  2010    Windows 7

Oznamování Windows 7 podle vašich přání

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Aktuální systém Windows 7 ve srovnání s Vistou pozměnil zobrazení ikon a dalších v prvků v pravém dolním rohu. Jak na jejich přizpůsobení, zapnutí nebo vypnutí jednotlivých z nich?

Oproti předchozím verzím nejsou ve Windows 7 v oznamovací oblasti okamžitě dostupné ikony na různé průběžně spouštěné programy nebo součástí, ale můžete je zobrazit či přizpůsobit teprve po klepnutí na ikonu se šipkou směřující nahoru. Po následování odkazu Přizpůsobit se již zobrazí odpovídající dialog, kde můžete u každé ikony vybrat některé ze zobrazení:

  • Volbou Zobrazovat ikony a upozornění si zajistíte, že ikona bude kdykoliv zobrazena, stejně tak se zobrazí jakékoliv informace k ní přidružené.
  • Možnost Skrýt ikony a upozornění zajistí, že ikona i oznámení budou stále skryty. Jedná se o vhodnou volbu například u klientů pro instant messaging, kdy je ikona stavu dostupnosti často stále stejná, a tedy není třeba ji mít zobrazenou.
  • Varianta Zobrazovat pouze upozornění nastaví, že ikona bude stále skryta, nicméně pokud program otevře informační bublinu s doplňujícími informacemi, systém Windows 7 ji uživateli přesto zobrazí.

Z dialogu s přizpůsobením jednotlivých ikon je také možné přejít k vypnutí/zapnutí některých hlavních, a to následováním odkazu Vypnout nebo zapnout systémové ikony. V novém dialogu pak můžete zapnout ikony Hodiny, Hlasitost, Síť, Napájení a Centrum akcí.

006.png
Dialog pro nastavení zobrazení systémových ikonDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře