11.  10.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Pamela: Virtuální asistentka pro Skype zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nahrávání hovorů, automatické odpovědi, záznamník v případě nepřítomnosti, doplňkové zvuky, odpovídání na zmeškané hovory a mnoho dalšího vám nabízí program Pamela for Skype.

Skype patří mezi nejčastěji využívané komunikátory pro psaní, telefonování i videohovory na světě. Přestože toho v základu nabízí dost, není důvod pohrdnout rozšířením nabídky funkcí v podobě malé pomocnice jménem Pamela. Jedná se o virtuální asistentku pro případ vaší nepřítomnosti u počítače.

Program se instaluje klasickým způsobem, a to včetně české lokalizace, která se automaticky aktivuje, takže Pamela s vámi od začátku bude hovořit v mateřštině. Její první spuštění zkontroluje aktivitu Skypu, se kterým je úzce provázána. Pokud nemáte Skype spuštěný, budete na tuto skutečnost upozorněni.

sshot-1.png
Upozornění programu Skype

Jakmile je Skype aktivován a vy jste se přihlásili ke svému účtu, vznese dotaz, zda chcete povolit přístup programu Pamela k jeho využívání. Pro správný chod musíte stisknout tlačítko povolit přístup. Od této chvíle začíná asistentka naplno pracovat.

Nahrávání a přehrávání

Pamela dá o sobě vědět ihned, jakmile započnete nějaký telefonický či videohovor. Okamžitě se zeptá, zda má dojít k jeho nahrávání. Záznam můžete provést samozřejmě také ručně kliknutím na ikonku v podobě červeného tlačítka s názvem Zahájit nahrávání v horním ovládacím panelu.

Ihned vedle se ostatně nacházejí tlačítka Zahájit video nahrávání a Ukončit probíhající hovor. Pamela ve své bezplatné verzi (rozdíly vůči placené viz níže) zvládne záznam dlouhý až 15 minut, který se následně uloží do záložky Skype nahrávání. Tuto a další záložky naleznete na pravé straně hlavního okna aplikace.

sshot-2.png
Zobrazení Pamela for Skype

Kliknutím na ni se dostanete k seznamu všech zaznamenaných hovorů s informacemi týkající se jména volaného, času přijetí hovoru, jeho délky a také datového objemu celého přenosu. Mezi další záložky patří Upozorňování na narozeniny, Uživatelské nahrávání pro vaše vlastní nahrávky, Skype hlasové zprávy a Hlasové zprávy pro poslech záznamníku při vaší nepřítomnosti.

Pamela kromě záznamu také dokáže obohatit hovory přidanými zvukovými efekty. Stačí kliknout v nástrojovém panelu na ikonu ve tvaru reproduktoru s názvem Zobrazit přehrávač zvukových emocí a dojde k zobrazení malého okna se seznamem zvuků. Naleznete zde chrápání, smích, polibek, potlesk a celou řadu dalších zvuků, které můžete kdykoli během hovoru svému protějšku z žertu pustit.

Podrobné nastavení

Velkou část pozornosti byste měli věnovat úpravám programu, do nichž se dostanete přes položky Nástroje a Nastavení. To je velice rozsáhlé a můžete si zde přizpůsobit vzhled a základní chování programu v záložce Obecné. Důležité je hlavně nastavení hlasové schránky.

Lze zde určit, po jaké době program spustí záznamník, když je uživatel online nebo když má jiný status, můžete nechat přehrát pouze určitý vzkaz a pak Pamela zavěsí, nebo se tu dají nastavit dodatečné textové zprávy upozorňující volajícího na vstup do hlasové schránky, resp. informování o úspěšném uložení záznamu.

sshot-3.png
Nastavení Pamela for Skype

Obdobně můžete vypsat také zprávu, která se zobrazí na chatu, pokud vám někdo napíše a vy nebudete u počítače. V záložce Probíhající hovor se dá určit automatická změna stavu, textová odpověď na snahu o chatování či samovolné otevření okna se zvukovými emocemi.

Rozdíly ve verzích

Již jsme krátce naťukli, že Pamelu můžete mít ve verzi bezplatné s jistými omezeními a ve verzi placené. Těch placených verzí je dokonce více – Call Recorder, Professional a Business, přičemž ty pokročilejší a dražší nabízejí oproti základní bezplatné funkce typu přesměrování e-mailů a jejich odesílání se zvukovým záznamem, široké možnosti přizpůsobení programu a samozřejmě nemají žádné časové omezení záznamu hovoru.

Pamela for Skype je ale v základní verzi velice užitečným pomocníkem a zmíněné limity jsou natolik vysoké, že obyčejného uživatele prakticky neomezí. Ovládání programu je snadné, čemuž pomáhá kvalitní česká lokalizace, a možnosti nastavení jsou široké. Pamela tak představuje velice dobrého asistenta pro Skype.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře