9.  7.  2012    Vyzkoušejte

PCI File Recovery: Záchrana dat na poslední chvíli

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud jste omylem smazali některý důležitý soubor, případně o něj jinak přišli, není ještě vše ztraceno. Vyzkoušejte obnovení zdarma pomocí PC Inspector File Recovery.

Jestliže jsme nechtěně smazali soubor, který ale opět potřebujete, případně se o podobnou škodu postaral virus, dokáže obnovení z Koše pomoci jen v určitých případech. Pokročilá obnova ve Windows není dostupná, a proto je zapotřebí využít služeb některého ze specializovaných programů. Mezi nejvíce oblíbené patří i PC Inspector File Recovery, s jehož použitím vám pomůžeme.

Tip navíc: Pokud by vám aplikace PC Inspector File Recovery z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, případně jste chtěli zkusit obnovit soubor dalším nástrojem, použijte neméně oblíbenou Recuvu. Návod najdete v našem dřívějším článku.

V úvodním dialogu programu PC Inspector File Recovery se vám po spuštění nabízí několik možností, z nichž si můžete vybrat postup obnovy. Pokud potřebujete obnovit omylem smazané soubory, vyberte variantu pojmenovanou Recover deleted files. V následujícím dialogu zvolte jednotku, na níž se soubor původně nacházel, a potvrďte svůj výběr. Nyní již získáte přehled stávajících souborů (sekce Root), stejně jako možnost zalistovat si nedávno smazanými soubory a složkami (část Deleted).

reco.png
Základní přehled úkolů v programu PC Inspector File Recovery

Záchrana dat krok za krokem

V posledně zmíněné sekci Deleted poznáte možnost obnovení souboru podle sloupce Condition, pokud je zde zeleně zbarvený příznak s popisem Good, máte zpravidla vyhráno. Klepněte na položku pravým tlačítkem myši a následujte odkaz Save to. V nově otevřeném dialogu nalistujte cílovou složku, ideálně na jiném disku, abyste si nesnížili možnost obnovy souborů na stávající jednotce.

O data můžete kromě nechtěného smazání přijít často také tak, že Windows zničehonic takříkajíc spadnou, a tedy se nemusí uložit právě otevřené soubory. I v tomto případě vám PC Inspector File Recovery podá pomocnou ruku, stačí, abyste v úvodní nabídce vybrali možnost Find Lost data. Po následném zvolení můžete nastavit parametry hardwarového prohledávání, doporučujeme ponechat výchozí možnosti. Program nyní zahájí hledání a pokusí se obnovit dostupná data.

reco2.png
Dialog sloužící k upřesnění cíle ukládaných dat

Při použití programu PC Inspector File Recovery pamatujte na to, že (stejně jako u podobných nástrojů), můžete většinou stoprocentně obnovit pouze data, o něž jste přišli nedávno. Jestliže tak chcete zachránit soubory, které se ztratily několik týdnů zpět, budete nejspíš neúspěšní, Windows již pravděpodobně stihla přepsat volné místo dalšími údaji. Také proto se vždy vyplatí obnovovat na jinou jednotku.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Re: Obnova v praxi Karel 10.  7.  2012 17:52
Re: Obnova v praxi Karel 10.  7.  2012 17:51
Příšerně nestabilní Jose_Manuel 10.  7.  2012 16:29
Obnova v praxi igna 10.  7.  2012 7:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše