5.  8.  2012    Windows 7

Pětka na neděli: Top 5 triků pro Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud občas potřebujete vyladit a vylepšit systém Windows, pomohou vám naše tipy. Vybíráme pětici nejoblíbenějších, které navíc snadno zvládnou i začátečníci.

1. QTTabBar: Záložky, na které Microsoft zapomněl

Pokud si chcete zpříjemnit práci v Průzkumníku Windows, pomůže vám jednoduchý a zdarma dostupný doplněk s nástrojovou lištou a záložkami. Jak na jeho použití?

panely.png
Zapnutí nových panelů v Průzkumníku Windows

2. Ladění disku jen s pomocí Windows

Chcete pročistit disk a vylepšit jeho možnosti, ale nepřidávat kvůli tomu další programy? Pomohou vám vybrané funkce integrované přímo ve Windows, které máte vždy po ruce.

cisteni.png
Průvodce čištěním disku ve Windows

3. Jak být v bezpečí i bez antiviru?

Ačkoliv se techniky útočníků neustále mění, je možné udržet si je od těla dodržením několika pravidel. Sami sebe uchráníte před phishingem, viry nebo dalšími riziky, které na vás číhají.

zalo.png
Zálohování ve Windows nabízí pouze základní možnosti, zato je ale snadno ovladatelné

4. Jaká mají uživatelé práva a k čemu jsou oprávnění?

Nastavení správných práv a oprávnění ve Windows patří mezi základní nástroje zabezpečení sdílených prostředků. Kterými pravidly se ve skutečnosti řídí?

panel.png
Klasické nastavení účtů v Ovládacích panelech dovoluje změnit pouze základní parametry, pro detaily musíte zabrouit hlouběji do systému

5. Jak vyřešit bezdůvodné pády Windows?

Spadnou vám občas Windows, dojde k zobrazení dialogu s nic neříkající chybou, nebo jen ke klasickému restartu? Vše se ukládá do protokolů, které zpětně prozradí detaily.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře