9.  8.  2010    Internet

Pochlubte se na YouTube skvělým videem

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete nahrát videa na YouTube a zároveň je zkrátit, případně přidat část nebo hudbu? Pokud chcete provést zmíněné úpravy, vystačíte si s novým online editorem YouTube.

Popularitu serveru YouTube rozhodně nejde upřít, nakonec není divu, počet registrovaných uživatelů jde do desítek milionů. Nahrát video, ať již jej chcete zpřístupnit všem, nebo jen určeným osobám, je dílem okamžiku. Pokud si rádi dáváte na výsledku záležet, pak se bez aspoň základních úprav videa neobejdete. K tomu ale většinou potřebujete mít nainstalovaný nějaký editor nebo střihový program a dostatečně výkonný počítač.

S online editorem odpadají obě podmínky, veškeré úpravy provádíte ve vašem prohlížeči a vzdáleně. YouTube Video Editor sice není tak úplně novinkou – již dříve bylo možné použít předchůdce YouTube Remixer, ten však trpěl mnoha chybami a rychlostí rovněž neoplýval. S nástupcem je možné z  již nahraných videí sestříhat a poskládat novou sekvenci, rovněž ji doplnit o zvuk.

Uvedený tip čerpá z aktuálního vydání časopisu Jak na počítač, který si právě můžete zakoupit. Najdete v něm řadu návodů pro Windows, Word, Excel, internet a další zajímavé programy.

Postupné skládání videa

Pokud vlastníte účet na YouTube, na stránkách www.youtube.com/testtube si i s pomocí tohoto návodu můžete vyzkoušet jednoduchost úprav s tímto online editorem. Přihlaste se k YouTube účtu, a pokud nemáte nahrána žádná videa, rychle situaci napravte – nemusíte se obávat, že budou ihned přístupná široké veřejnosti. Vše záleží na vás a vašich volbách v nastavení při nahrávání videa. Jestliže již videa nahrána máte, přejděte rovnou na stránku www.youtube.com/editor.

01nahravani.png
Nahrávání videa s přehlednou statistikou a náhledy

Po zadání adresy se objeví v prohlížeči stránka s editorem. V ní na záložce Má videa vidíte všechna vaše videa, která jste nahráli ke svému účtu. Najetím myši na ně se zobrazí ovládací prvek k přehrání záznamu – rychle si tak můžete osvěžit paměť a zrežírovat, co se snímkem chcete udělat. Po klepnutí se video přehraje v samostatném okně.

Výběr videa nebo videí (jedno může být i vícekrát), která chcete upravit a přidat do pracovní části se symbolem videokamery, provedete buď prostým přetažením (poté, co se změní ikona ukazatele myši), nebo klepnutím na symbol + v pravém horním rohu každého videa. Snímků si můžete přidat kolik chcete – všimněte si, že takto přidaná videa se automaticky skládají (sčítá se čas) v okně přehrávače. Uspořádání jednotlivých snímků, respektive pořadí výsledných sekvencí takto složeného videa, provádíte jednoduše prostým přetažením – obdobně jako u záložek v prohlížeči nebo u ikon rychlého spuštění v Hlavním panelu Windows.

Nezapomínejte ani na zvuk

Vybraná videa lze upravit poté, co se objeví symbol nůžek a vy na něj klepnete. V  okně Edit clipv dolní liště (s náhledovými snímky) máte k dispozici dvojici posuvníků, kterými sestřihnete video tak, jak potřebujete – buď prostým potáhnutím, nebo přesněji pomoci šipek na koncích jezdců. Jste-li hotovi, klepněte na tlačítko Save.

Poté již zbývá pojmenovat sestřih do řádku Název nového videa a stisknout tlačítko Publikovat. Následně jste přesměrováni na stránku Můj účet | Videa, kde dokončíte nastavení a zpracování (popisky, komentáře apod.).V případě, že video ještě chcete doplnit o doprovodný zvuk, přepněte se ještě před stiskem tlačítka Publikovat na záložku Zvuk a vyberte styl „hudební kulisy“ podle svého gusta. Pozor ovšem – váš klip bude kromě zvuku doplněn i o reklamní proužek, a zvažte proto dobře, zda to stojí za to.

02editace.png
Editor videí nabízí možnost rychlých úprav přímo na webuX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Více videí Martin 12.  8.  2010 22:37
Přidat příspěvek Zobrazit vše